У Держспецзв’язку відповіли на найпоширеніші запитання щодо протидії загрозам у кіберпросторі

20:10, 27 июня 2022
Від початку цього року DDoS-атак зазнали низка сайтів державних органів і банківських установ, телеком-операторів, компаній енергетичного сектору, сайти регіональних органів влади та медіа.
У Держспецзв’язку відповіли на найпоширеніші запитання щодо протидії загрозам у кіберпросторі
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України відповіло на найпоширеніші запитання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного користування телефонами, інтернетом та інші. Відповіді на запитання з’явились у пресслужбі відомства.

«Ви часто повідомляєте про зростання кількості DDoS-атак. Що таке DDoS-атака та як вона працює? Чи загрожують вони персональним даним? Чи можна захиститися від DDoS-атак?

Від початку повномасштабної війни росії проти України DDoS-атаки залишаються серед найпоширеніших видів кібератак, до яких вдаються ворожі хакери.

DDoS-атака – це атака на комп’ютерні системи органу, організації, установи з метою порушення доступності атакованих вебресурсів. Простими словами, під час атаки одночасно створюється така величезна кількість зовнішніх запитів (рахунок може йти на мільйони), що атакована система не в змозі їх обробити. Як наслідок – виникають збої в її роботі або вона взагалі перестає повноцінно працювати. 

▪ DDoS-атака, на відміну від DoS-атаки, здійснюється з кількох джерел, а не з одного. Також варто зазначити, що на окремих громадян такі види атак здебільшого не спрямовуються. Проте кінцева мета зловмисників – позбавити саме громадян доступу до важливих послуг, сервісів, до правдивої інформації.

▪ Від початку цього року DDoS-атак зазнали низка сайтів державних органів і банківських установ, телеком-операторів, компаній енергетичного сектору, сайти регіональних органів влади, медіа тощо.

▪ Зазвичай DDoS-атаки здійснюють із метою поширення паніки та дестабілізації. Іноді використовують для приховування деструктивних дій, тобто коли DDoS-атака слугує прикриттям атаки іншого виду. Проте самі DDoS-атаки загрози для персональних даних громадян не становлять. Варто знати, що для проведення DDoS-атак хакери часто використовують зламані пристрої людей. Тому важливо дотримуватися основних правил кібергігієни, користуватися антивірусами, оновлювати вчасно програмне забезпечення тощо.

Захист від DDoS-атак сайтів, інформаційних систем – справа фахівців із кіберзахисту», — сказано у повідомленні.

Раніше ми писали, що на державні організації України здійснювали кібератаку: надсилали «мобілізаційний реєстр».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Telegram канал Sud.ua
Действительно ли 2 млн человек рискуют оказаться в розыске в результате нового закона о мобилизации – прямой эфир
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Литвиненко
    Олександр Литвиненко
    секретар Ради національної безпеки і оборони України
  • Наталя Бжассо
    Наталя Бжассо
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Володимир Біоносенко
    Володимир Біоносенко
    голова Миколаївського окружного адміністративного суду
  • Василь Кузь
    Василь Кузь
    суддя Франківського районного суду м. Львова
  • Тетяна Фетісова
    Тетяна Фетісова
    суддя Черкаського апеляційного суду