Статус учасника бойових дій (УБД): хто має його отримувати та які документи потрібні

18:45, 29 июня 2022
Українцям роз’яснили, які документи потрібно зібрати, щоб отримати статус, скільки комісія їх розглядатиме.
Статус учасника бойових дій (УБД): хто має його отримувати та які документи потрібні

Отримати статус учасника бойових дій (УБД) можуть: військовослужбовці Збройних Сил України, члени добровольчих формувань територіальних громад (тероборони), інші члени руху опору, які безпосередньо взяли участь у захисті територіальної цілісності та суверенітету України. Про це повідомляє «Голос України».

Які документи потрібні, щоб отримати статус?

Для отримання статусу учасника бойових дій необхідні документи, перелік яких залежить від часу участі в бойових діях та покладених функцій та часу. Наприклад, статус учасника бойових дій надається в разі залучення особи до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях на строк не менш як 30 календарних днів, у тому числі за сукупністю днів перебування в районах її проведення. А захисникам, які брали участь у виконанні бойових (службових) завдань в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, у проведенні розвідувальних заходів, що підтверджено оперативним штабом з управління антитерористичною операцією чи

Об’єднаним оперативним штабом Збройних Сил України (об’єднаним командним пунктом об’єднаних сил), а також які отримали поранення, контузії, каліцтва, що унеможливило подальше виконання ними відповідних завдань (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), статус учасника бойових дій надається незалежно від кількості днів залучення їх до проведення антитерористичної операції чи здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації в Донецькій та Луганській областях.

Так, для осіб, які брали участь в антитерористичній операції, потрібен витяг з наказів керівника Антитерористичного центру при СБУ про залучення до проведення антитерористичної операції, витяг з наказів керівника оперативного штабу з управління антитерористичною операцією чи його заступників або керівників секторів (командирів оперативно-тактичних угруповань) про підпорядкування керівнику оперативного штабу з управління антитерористичною операцією в районах її проведення та про прибуття (вибуття) до (з) районів проведення антитерористичної операції, документ про направлення у відрядження до районів проведення антитерористичної операції або інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь особи у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

Для тих, хто отримав поранення, контузії, каліцтва (крім випадків необережного поводження із зброєю та ухилення від військової служби шляхом самокалічення або шляхом симуляції хвороби), до того ж потрібні матеріали спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв. А для членів руху опору — доповідна записка командира військової частини Сил спеціальних операцій Збройних Сил, відповідального за формування та підтримання відповідного осередку руху опору; витяг із наказу органу військового управління Сил спеціальних операцій Збройних Сил про залучення особи до виконання завдань руху опору; витяги з відповідних розпорядчих документів з питань руху опору, що стосуються поставлених завдань, визначених у доповідній записці.

Повний перелік необхідних документів перелічено у відповідному порядку, затвердженому урядом, залежно від правового статусу учасника бойових дій.

В який термін комісія розглядає документи?

За результатами розгляду поданих документів рішення про надання статусу УБД упродовж одного місяця з дня надходження документів.

Зараз питанням присвоєння статусу УБД займатиметься спеціальна комісія з представників відомств сектору безпеки та оборони, надавати статус будуть лише тим, хто брав безпосередню участь у бойових діях. Тож якщо військовослужбовець або учасник територіальної оборони проходив службу в місцях, де не було бойових дій, статус учасника бойових дій він отримати не зможе.

Раніше ми писали, яку допомогу можуть одержати учасники бойових дій та їхні діти.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Зеленский: Россия может спровоцировать самую большую в истории радиационную аварию
Зеленский: Россия может спровоцировать самую большую в истории радиационную аварию
Сегодня день рождения празднуют
 • Ірина Салійчук
  Ірина Салійчук
  начальник управління Верховного Суду
 • Людмила Салтан
  Людмила Салтан
  суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Анатолій Єрьомін
  Анатолій Єрьомін
  суддя Вищого адміністративного суду України
загрузка...