Скорочення працівників, з якими відсутній зв’язок, під час війни: чи правомірно

20:24, 1 июля 2022
Роботодавець не може звільнити працівника за скороченням, якщо з цим працівником відсутній зв’язок і немає можливості повідомити його про скорочення.
Скорочення працівників, з якими відсутній зв’язок, під час війни: чи правомірно
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Держпраці у Дніпровському регіоні повідомляють, що під час дії воєнного стану особливості трудових відносин працівників усіх підприємств, установ, організацій в Україні визначає Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX.

Для вирішення питань, які не врегульовані Законом № 2136-IX, роботодавці зобов’язанні застосовувати норми Кодексу законодавства про працю України.

Закон № 2136-ІX не скасовує та не змінює норми статті 49-2 Кодексу законів про працю України, де зазначено що про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за два місяці.

Отже, роботодавець не може звільнити працівника за скороченням, якщо з цим працівником відсутній зв’язок, і немає можливості повідомити його про скорочення.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, чи можна перевести працівника під час воєнного стану на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, без його згоди.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олена Обідіна
    Олена Обідіна
    суддя Полтавського апеляційного суду
  • Світлана Гушилик
    Світлана Гушилик
    суддя Господарського суду Чернівецької області
  • Олександр Журибеда
    Олександр Журибеда
    заступник голови Святошинського районного суду міста Києва