Як повідомляє Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції - м. Львів: «Характер фізичного примусу, застосованого до особи, – "деталь", яка може докорінно змінити рівень відповідальності за завдану особою шкоду правоохоронюваним інтересам під його впливом».
«Якщо особа перебувала під безпосереднім впливом переборного фізичного примусу, тобто, могла керувати своїми діями, і при цьому не перебувала у стані крайньої необхідності – вона буде нести відповідальність на загальних підставах, визначених Кримінальним Кодексом України.
Наголошуємо, що мова про виключення відповідальності за вчинене протиправне діяння під впливом фізичного примусу йтиме лише у тому випадку, якщо особа НЕ могла керувати своїми діями, тобто, не могла самостійно приймати рішення», - кажуть у Міністерстві.
В управлінні нагадують, що фізичний примус – це застосування до особи фізичного насильства з метою примушення її до вчинення або невчинення певних протиправних дій всупереч її волі.
Також ми розповідали, що під час кваліфікації дій особи як порушення законів та звичаїв війни важливим є встановлення контекстуального аспекту.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.