Посадовці не можуть самостійно призначати собі премії, — НАЗК

09:38, 6 июля 2022
Посадовці не можуть самостійно призначати собі премії, адже це порушення антикорупційних вимог.
Посадовці не можуть самостійно призначати собі премії, — НАЗК
Джерело фото: Укрінформ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Національне агенство з питань запобігання корупції нагадує: посадовці не можуть самостійно призначати собі премії, адже це порушення антикорупційних вимог. Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

Зазначається, що більшість адміністративних протоколів, які НАЗК складало до війни з конфлікту інтересів стосувалися премій та надбавок, які посадовці призначали самі собі.

«Конфлікт інтересів під час призначення собі стимулюючих виплат або при внесенні пропозиції (подання) щодо такого призначення виникає тоді, коли в посадовця є дискреційні повноваження. Наприклад, він може обрати більше чи менше призначити собі виплат або ж взагалі призначити чи ні.

Що робити, щоб уникнути прийняття рішення в умовах конфлікту інтересів?

Якщо керівник уповноважений самостійно призначати собі стимулюючі виплати, у нього виникає конфлікт інтересів.

Для того, щоби його врегулювати потрібно дотримуватися правил врегулювання конфлікту інтересів, викладених у Законі «Про запобігання корупції» та Методичних рекомендаціях.

Якщо керівник готуватиме пропозицію про встановлення розміру власної надбавки та премії, щоби не порушити закон у цій ситуації необхідно:

  • утриматись від оцінки своєї роботи та внесення пропозицій розміру своєї премії чи надбавки;
  • якщо потрібно — надати керівнику вищого рівня, який прийматиме рішення про встановлення цих виплат, інформацію, щоби він зміг самостійно визначити конкретний розмір премії чи надбавки.

Коли встановлення собі стимулюючих виплат не порушує закону?

Якщо в нормативно-правових актах передбачена процедура погодження стимулюючих виплат керівнику із суб’єктом призначення/керівником вищого рівня, то преміювання самого себе не буде порушенням закону.

У такому випадку рішення про встановлення стимулюючих виплат приймається одним зі способів.

Перший спосіб. Погодження рішення про встановлення стимулюючих виплат керівнику отримується за зверненням інших осіб.

Наприклад, для того, щоб отримати матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань голова районної державної адміністрації має отримати погодження від голови відповідної обласної державної адміністрації.

Водночас подання про її виплату голові обласної державної адміністрації вносить інша особа — керівник державної служби районної державної адміністрації.

Другий спосіб. Перед прийняттям керівником рішення про встановлення собі стимулюючих виплат він подає відповідні пропозиції на погодження іншій особі (суб’єкту призначення/керівникові вищого рівня).

Наприклад, керівник державної служби державного органу встановлює собі премію після погодження із суб’єктом призначення.

Встановлення собі певних виплат також не порушує закон, якщо це фіксовані виплати, передбачені, наприклад, законами, постановами Кабінету Міністрів України. У цих випадках керівник не може визначати суму чи відсоток відповідних виплат або призначення цих виплат самостійно, а послуговується затвердженими документами.

Це, наприклад:

  • надбавка за присвоєний ранг держслужбовця;
  • надбавка за вислугу років;
  • компенсація у зв’язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці.

Отож при призначенні собі вказаних виплат посадовець не порушує вимог антикорупційного законодавства», — зазначили в НАЗК.

 Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду