Малюська окреслив ключову проблему судового процесу над тими, хто вчиняв воєнні злочини на території України

14:24, 14 июля 2022
За словами Міністра, Міжнародний кримінальний суд не може розглядати справи заочно
Малюська окреслив ключову проблему судового процесу над тими, хто вчиняв воєнні злочини на території України
Джерело фото: Мін'юст
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Ключова проблема судового процесу над тими, хто вчиняв воєнні злочини на території України, полягає в тому, щоб доправити їх до судових інстанцій, де вони б отримали покарання і вирок. Про це розповів Міністр юстиції України Денис Малюська в інтерв’ю, повідомляє Міністерство юстиції.

«Тому що, наприклад, Міжнародний кримінальний суд не може розглядати справи заочно. І максимум, що від суду можна отримати, це, наприклад, щось на кшталт арешту з метою доставки до суду. Але не вирок заочний. Відповідно – це є ключовою проблемою зараз», - пояснив Міністр.

Також він зазначив, що кваліфікувати дії Путіна та його оточення однозначно треба як злочин агресії.

«Він є в кримінальному кодексі, він є в Римському статуті, який регулює діяльність Міжнародного кримінального суду. Там є кілька кваліфікуючих ознак – в тому числі і рівень задіяння військових, рівень супротиву. Тобто, наприклад, якби Україна здалася без бою, були би питання, чи можна це кваліфікувати як злочин агресії. З того, як відбувся розвиток подій, очевидно, що злочин є. Є певні перешкоди для того, щоби провести кримінальне провадження належним чином і отримати вирок в українському суді. Відповідно – ідеальним інструментом мав би бути якийсь міжнародний суд», - повідомив Денис Малюська.

За його словами, це мав би бути Міжнародний кримінальний суд. Але, з огляду на відсутність ратифікації Римського статуту, це, на жаль, неможливо, саме в частині злочину агресії. Тому, очевидно, рішення – створити трибунал. З боку України ключовий гравець щодо процесу створення трибуналу – це Міністерство закордонних справ.

Міністр наголосив, що наслідки створення такого трибуналу відчує не лише Російська Федерація. Тому що, вважає очільник Мін’юсту, важливість такого суду чи такого трибуналу полягатиме з одного боку у тому, що можна притягти до відповідальності керівників Росії, а з іншого боку – це створення прецеденту. Тому що не було ще трибуналу, який би створювався без рішення Радбезу ООН. А, відповідно, кожна країна – член Радбезу мала право вето.

Також під час інтерв‘ю Денис Малюська підкреслив важливість таких заходів, як Неформальна зустріч Міністрів юстиції та Міністрів внутрішніх справ, що відбулась у Празі.

«Україна не щезає, а навпаки – вона в топі пріоритетів будь-якої країни Європи. Такі неформальні контакти і перемовини, вони дають відчутний потім практичний результат», - підкреслив він.

Також ми писали, що Мінкульт зафіксував 417 епізодів воєнних злочинів проти української культурної спадщини.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Луспеник
    Дмитро Луспеник
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді, секретар Пленуму Верховного Суду
  • Олег Кравців
    Олег Кравців
    суддя Львівського окружного адміністративного суду
  • Любов Калініченко
    Любов Калініченко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Тетяна Гребенюк
    Тетяна Гребенюк
    член Ради суддів України, суддя Господарського суду Харківської області
  • Олена Істоміна
    Олена Істоміна
    суддя Східного апеляційного господарського суду