В пятницу, 9 декабря, Кабинет Министров Украины провел заседание, в ходе которого рассмотрел ряд важных вопросов. Об этом сообщил представитель Верховной Рады в Кабинете Министров Тарас Мельничук.
Да, Правительством во время заседания (на языке оригинала):
«– Схвалено проект Закону «Про внесення змін до статті 300 (прим 2) Кодексу України про адміністративні правопорушення». Законопроект спрямований на забезпечення ефективності виконання постанов про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу за правопорушення у сфері безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованих в автоматичному режимі, та вирішення проблем при виконанні цих постанов особами і при їх примусовому виконанні. Передбачено збільшення строків для сплати штрафу за постановою та збільшення строків для примусового виконання відповідної постанови.
– Схвалено проект Закону «Про ратифікацію Листа про внесення змін № 4 до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС — Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком». Пропонується змінити останню дату вибірки кредиту з 31.12.2020 на 31.12.2023; внести зміни до визначення терміну «Спред» та терміну «Плаваюча процентна ставка із фіксованим спредом» тощо.
– Схвалено проект Закону «Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування товарів, необхідних для забезпечення відсічі збройної агресії Російської Федерації та життєдіяльності населення в умовах правового режиму воєнного стану». Законопроектом пропонується тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, звільнити від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України та/або операції з постачання на митній території України товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на забезпечення відсічі збройної агресії РФ та життєдіяльності населення, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
– Схвалено проект Закону «Про внесення зміни до розділу XXI «Прикінцеві та перехідні положення» Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування товарів, необхідних для забезпечення відсічі збройної агресії Російської Федерації та життєдіяльності населення в умовах правового режиму воєнного стану». Законопроектом пропонується тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, звільнити від оподаткування ввізним митом товари, необхідні для здійснення заходів, спрямованих на забезпечення відсічі збройної агресії РФ та життєдіяльності населення, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України.
– Внесено зміни до постанови КМУ від 27.09.2022 N 1055 «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)». Зміни спрямовані на надання додаткового часу субʼєктам господарювання, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі лікарськими засобами, для налагодження роботи з електронною системою охорони здоровʼя, зокрема, внесення інформації щодо відпущених рецептурних лікарських засобів за електронним рецептом до Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів центральної бази даних ЕСОЗ.
– Визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 01.06.2011 N 705 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством екології та природних ресурсів і Державною службою геології на надр».
– Внесено зміни до постанови КМУ від 07.03.2022 N 216 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них». Відповідну постанову доповнено переліком лікарських засобів, що закуповуються за договорами керованого доступу, як це передбачено статтею 79-1 Основ законодавства України про охорону здоров'я.
– Внесено зміни до Порядку проведення оцінки рівня довіри населення до Національної поліції. Передбачено, що у разі введення на всій території України воєнного чи надзвичайного стану оцінка рівня довіри населення до Національної поліції на загальнодержавному рівні тимчасово не проводиться. Проведення оцінки відновлюється наступного року після припинення або скасування воєнного чи надзвичайного стану в Україні.
– Внесено зміни у додаток 2 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері залізничного транспорту та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з безпеки на транспорті. Врегульовано питання встановлення єдиних критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику, зокрема, змінено градацію показників критеріїв за протяжністю підʼїзних колій, що сприятиме підвищенню відповідальності субʼєктів господарювання за безаварійне утримання інфраструктури залізничного транспорту.
– Внесено зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість. Передбачено, що не враховуються в обрахунку показника ΣНаклОтр суми податку на додану вартість за отриманими платником ПДВ податковими накладними та/або розрахунками коригування до таких податкових накладних, зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних, що складені за операціями, дата виникнення податкових зобовʼязань за якими припадає (припадала) на період, протягом якого платник податку застосовував спрощену систему оподаткування з урахуванням особливостей оподаткування, встановлених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу.
– Внесено зміни до деяких постанов КМУ щодо спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Зміни стосуються належного функціонування спеціалізованих служб підтримки в умовах введення на території України надзвичайного або воєнного стану, а також забезпечення надання послуг особам, які постраждали від насильства, у тому числі сексуального, повʼязаного зі збройним конфліктом, та можливості отримання допомоги особами, які постраждали від будь-яких форм насильства, зокрема від насильства, спричиненого збройним конфліктом.
– Внесено зміни до Правил дорожнього руху. Виключено необхідність отримання дозволів на встановлення та використання проблискових маячків оранжевого кольору водіями транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, дорожньо-експлуатаційних служб, а також на транспортних засобах з розпізнавальним знаком «Діти». Це питання не потребуватиме узгодження з територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.
– Ліквідовано як юридичну особу публічного права Головне управління регіональної статистики. Установлено, що виконання завдань та функцій Головного управління регіональної статистики, що ліквідується, покладається на Головне управління статистики у м. Києві. Таким чином, зменшено граничну чисельність працівників територіальних органів Держстату.
– Затверджено перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на міжнародні передачі яких не поширюється дія ЗУ «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», у період дії воєнного стану на території України.
– Внесено зміни до постанови КМУ від 31.05.2022 N 639 «Про здійснення державних зовнішніх запозичень у 2022 році шляхом залучення кредиту від її Величності Королеви від імені Канади