Кабмин провел заседание: какие решения приняли 12 мая

15:35, 12 мая 2023
Внесены изменения в Положение о Национальной полиции, а также в Комплексную (сводную) программу повышения уровня безопасности энергоблоков атомных электростанций.
Кабмин провел заседание: какие решения приняли 12 мая
Фото: КМУ
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Кабинет Министров 12 мая провел заседание. Какие решения были приняты, сообщил представитель правительства в Верховной Раде Тарас Мельничук.

«Схвалено проект Закону «Про заходи щодо корпоративної реформ оператора газотранспортної системи України». Законопроект визначає одноразову спеціальну процедуру корпоративної реформи оператора газотранспортної системи України шляхом приєднання АТ «Магістральні газопроводи України» до ТОВ «Оператор газотранспортної системи України» та спрямований на усунення складної системи управління підприємствами газотранспортної системи України, з урахуванням Керівних принципів ОЕСР щодо корпоративного врядування на підприємствах державної форми власності.

- Внесено зміни до постанови КМУ від 22.03.2017 N 176 «Питання використання спеціальних звукових та світлових сигнальних пристроїв на транспортних засобах». Включено Бюро економічної безпеки України до установ, які мають право використовувати на транспортних засобах спеціальні звукові та світлові сигнальні пристрої синього кольору за наявності дозволу, виданого уповноваженим органом МВС.

- Визнано такими, що втратили чинність, постанови КМУ від 01.02.1995 N 84 «Про створення Національного автоматизованого інформаційного фонду стандартів» та від 18.09.2002 N 1395 «Про створення національного фонду нормативних документів», оскільки, у зв’язку зі змінами, що відбулися у сфері стандартизації, зазначені постанови втратили актуальність.

- Внесено зміни до Порядку функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35-1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади. Приведено норми Порядку у відповідність до чинного законодавства. Обмежено прийняття електронних грошей на єдиний рахунок. Дозволено платникам сплачувати грошові зобовʼязання з рахунків у небанківському надавачу платіжних послуг.

- Внесено зміни до Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Актуалізовано завдання та повноваження ДСНС із урахуванням положень Законів України «Про систему екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112», «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про протимінну діяльність в Україні», «Про обʼєкти підвищеної небезпеки», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків». Доповнено повноваження ДСНС нормами щодо ведення
загальнодержавного електронного обліку захисних споруд цивільного захисту; ведення статистичного обліку пожеж та їх наслідків; участі в аеромедичній евакуації осіб, що потребують медичної допомоги, транспортуванні анатомічних матеріалів та реципієнтів; виконання функцій повноважного метеорологічного органу для організації надання метеорологічного обслуговування цивільної авіації в Україні та компетентного органу у сфері діяльності, повʼязаної з обʼєктами підвищеної небезпеки тощо. Виключено з повноважень ДСНС норми щодо реалізації державної політики у сфері волонтерської діяльності; здійснення впровадження та забезпечення функціонування і розвитку системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112.

- Скасовано, на виконання рішення Верховного Суду, підпункт 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов КМУ, затверджених постановою КМУ від 21.02.2018 № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яким передбачалось, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для
працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018, на відповідний тарифний коефіцієнт. Внесено зміни до постанови КМУ від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1 762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт.

- Внесено зміни до Порядку компенсації витрат, пов’язаних з організацією і проведенням торгів з продажу майна платника податків, що перебуває у податковій заставі, та оплати банківських послуг за перерахування коштів до відповідного бюджету у частині заміни застарілого терміна «платіжне доручення» новим терміном «платіжна інструкція».

- Внесено зміни в додаток до постанови КМУ від 01.10.2016 N 710 «Про ефективне використання державних коштів». Передбачено можливість розроблення та затвердження Державної цільової економічної програми підтримки термомодернізації будівель до 2030 року, Державної цільової економічної програми енергетичної модернізації підприємств - виробників теплової енергії, що перебувають у державній або комунальній власності, на період до 2030 року та Державної цільової економічної програми енергетичної модернізації підприємств водопостачання та водовідведення, що перебувають у державній або комунальній власності, на період до 2030 року.

- Затверджено, відповідно до частини пʼятої статті 39-3 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядок проведення технічної інвентаризації, яким встановлюється чітка процедура проведення технічної інвентаризації обʼєктів нерухомого майна.

- Внесено зміни до Положення про Національну поліцію з метою приведення його у відповідність до чинного законодавства. Передбачено нові повноваження Національної поліції, зокрема щодо: здійснення у взаємодії зі Збройними Силами України, Національною гвардією України, Державною прикордонною службою України, Державною спеціальною службою транспорту України, Службою безпеки України боротьби з диверсійно-розвідувальними силами агресора (противника) та не передбаченими законами України воєнізованими або збройними формуваннями; сприяння Державній прикордонній службі України у виявленні каналів незаконного перетинання державного кордону, переміщення зброї, боєприпасів, вибухових речовин та спільно із відповідними правоохоронними органами ліквідації таких каналів;
забезпечення відповідно до законодавства контролю за
справлянням надходжень до державного бюджету платежів (адміністративні штрафи та інші санкції) згідно з переліком кодів бюджетної класифікації видатків, визначеним Урядом для Національної поліції України, та ведення обліку таких платежів у межах компетенції; забезпечення та здійснення заходів правового режиму воєнного стану у разі його оголошення на всій території України або в окремій місцевості тощо.

- Рекомендовано Донецькій та Луганській обласним державним адміністраціям (обласним військовим адміністраціям) утворити координаційні ради з питань стабілізації ситуації на деокупованих територіях області та їх реінтеграції та затвердити положення про них; утворити координаційні групи, керівники яких входитимуть до координаційних рад. Також доручено забезпечити підготовку координаційними радами проектів планів першочергових дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях області та їх реінтеграції (із зазначенням відповідних фінансово-економічних розрахунків, потреб матеріально-технічного забезпечення, відповідальних виконавців та строків виконання) з урахуванням заходів, передбачених планом дій органів виконавчої влади з відновлення деокупованих територій територіальних громад, затвердженим розпорядженням КМУ від 30.12.2022 № 1219. Доручено затвердити плани першочергових дій із стабілізації ситуації на деокупованих територіях області та їх реінтеграції за погодженням з Координаційним штабом з питань деокупованих територій.

- Внесено зміни до Особливостей створення та діяльності централізованих закупівельних організацій, затверджених постановою КМУ від 27.12.2018 N 1216, з метою забезпечення ефективної взаємодії централізованої закупівельної організації та замовника. Визначено, що централізована закупівельна організація здійснює організацію та проведення тендерів в інтересах замовників, які зобовʼязані здійснювати закупівлі через таку централізовану закупівельну організацію, відповідно до регламенту взаємодії між централізованою закупівельною організацією та замовником, що зобовʼязаний здійснювати закупівлі через централізовану закупівельну організацію, який затверджується такою централізованою закупівельною організацією протягом 10 днів з дня прийняття рішення про визначення такої юридичної особи централізованою закупівельною організацією.

Централізована закупівельна організація погоджує регламент з органом, до сфери управління якого зазначена організація належить, протягом 10 днів з дня його затвердження.

Встановлено, що у разі коли під час дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування очікувана вартість предмета закупівлі товарів, послуг, внесених до переліку товарів, послуг (крім поточного ремонту), закупівля яких через централізовану закупівельну організацію є обовʼязковою, є меншою за вартість, що встановлена у пункті 10 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених ЗУ «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою КМУ від 12.10.2022 N 1178, замовники, в інтересах яких проведення відкритих торгів зазначеною організацією є обовʼязковим, проводять таку закупівлю самостійно та не подають централізованій закупівельній організації інформацію про потребу в закупівлі таких товарів, послуг. Внесено зміни до розпорядження КМУ від 25.09.2019 N 846 «Про визначення державної установи «Професійні закупівлі» централізованою закупівельною організацією», якими встановлено, що на період дії правового режиму воєнного стану в Україні для замовників згідно з додатком до цього розпорядження (понад 60 центральних органів виконавчої влади) державна установа «Професійні закупівлі» за рахунок коштів державного бюджету проводить відкриті торги та закупівлі за рамковими угодами електричної енергії та нафти і дистилятів.

- Внесено зміни до Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій. Продовжено строк виконання Програми на 2024 - 2025 роки. Внесено зміни до розділу Програми «Обсяги та джерела фінансування» стосовно збільшення орієнтовного обсягу фінансування Програми до 39 млрд 553 млн грн та уточнено механізм розрахунку витрат, необхідних для виконання Програми за рахунок власних коштів ДП «НАЕК «Енергоатом».

- Внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення здійснення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру з метою адаптації законодавства України відповідно до напрямків реформування системи громадського здоровʼя у частині посилення спроможності центрів контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоровʼя України з питань отримання, зберігання та транспортування, раціонального використання імунобіологічних препаратів.

- Внесено зміни до постанов КМУ від 25.04.2018 N 410 «Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» і від 13.01.2023 N 28 «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоровʼя». Зміни спрямовані на підвищення рівня оплати праці працівників, які безпосередньо надають спеціалізовану та екстрену медичну допомогу у закладах охорони здоровʼя державної або комунальної форми власності, які мають укладені з НСЗУ договори за програмою медичних гарантій та які розташовані на територіях, де ведуться (велися) активні бойові дії, включаючи території можливих бойових дій та території активних бойових дій.

- Погоджено пропозицію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Міністерства цифрової трансформації стосовно реалізації з 01.06.2023 по 01.06.2025 експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) та сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі. Затверджено Порядок реалізації експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) в електронній формі та Порядок реалізації експериментального проекту щодо видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів в електронній формі.

- Внесено зміни до постанови КМУ від 12.10.2022 N 1178 «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування». Уточнено, що замовникам забороняється здійснювати публічні закупівлі товарів, робіт і послуг у громадян РФ/Республіки Білорусь (крім тих, що проживають на території України на законних підставах); юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства РФ/РБ; юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є РФ/громадянин РФ/РБ (крім тих, що проживають на території України на законних підставах), або юридичних осіб, утворених та зареєстрованих відповідно до законодавства РФ/РБ, крім випадків коли активи в установленому законодавством порядку передані в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Викладено в новій редакції Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування.

- Внесено, з метою залучення міжнародної фінансової допомоги, зміни до Порядку надання компенсації для відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, з використанням електронної публічної послуги «єВідновлення». Передбачено, що розмір компенсації за один пошкоджений обʼєкт не може бути більший, ніж 200 тис. гривень.

-  Виділено з метою покриття витрат за вересень - грудень 2022 р. обʼєктів державної, комунальної та приватної власності, у будівлях (приміщеннях) яких в умовах воєнного стану на безоплатній основі розміщувалися внутрішньо переміщені особи, 219 млн. 759 тис. 449 гривень, а саме: центральним органам виконавчої влади - 6 млн. 703 тис. 394 грн. для надання компенсації підприємствам, установам і закладам державної форми власності, які належать до сфери їх управління (крім державних закладів освіти, зазначених у статтях 89 і 90 Бюджетного кодексу України); Міністерству освіти і науки - 23 млн 128 тис 067 грн для надання компенсації державним закладам, які належать до сфери його управління, та приватним закладам освіти; Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури 184 млн 303 тис 357 грн для надання додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію комунальним закладам, державним закладам освіти, що передані на фінансування з місцевих бюджетів, та закладам спільної власності територіальних громад області та району, що перебувають в управлінні обласних та районних рад, за розподілом між обласними бюджетами; обласним державним адміністраціям (відповідним військовим адміністраціям) - 5 млн 624 тис 631 грн для надання компенсації приватним закладам (крім приватних закладів освіти).

- Затверджено розподіл у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей учасників бойових дій на території інших держав, визначених у абзаці першому пункту 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, пов'язаних з перебуванням у цих державах, визначених пунктом 7 частини другої статті 7 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та які потребують поліпшення житлових умов, в обсязі 485 млн. 704,563 тис. гривень. Затверджено розподіл у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей осіб, визначених у абзаці чотирнадцятому пункту 1 статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», для осіб з інвалідністю І-ІІ групи, які стали особами з інвалідністю внаслідок поранень, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоровʼя, одержаних під час участі у Революції Гідності, визначених пунктом 10 частини другої статті 7 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", та які потребують поліпшення житлових умов, в обсязі 4 млн. 493,825 тис. гривень.

- Здійснено в межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству культури та інформаційної політики на 2023 рік у загальному фонді державного бюджету, перерозподіл видатків за програмою «Виробництво та трансляція телерадіопрограм для державних потреб, збирання, обробка та розповсюдження офіційної інформаційної продукції, фінансова підтримка системи державного іномовлення України» шляхом зменшення обсягу видатків споживання на суму 3 млн 385 тис. гривень та встановлення на зазначену суму видатків розвитку задля придбання обладнання і предметів довгострокового користування з метою ефективного виконання у повному обсязі функцій та завдань державним підприємством «Мультимедійна платформа іномовлення України».

- Схвалено Концепцію Державної цільової національно-культурної програми «Єдність у розмаїтті» на період до 2034 року. Визначено Державну службу з етнополітики та свободи совісті державним замовником Програми», — сообщил Мельничук. 

Подписывайтесь на наш Тelegram-канал t.me/sudua, на Twitter, а также на нашу страницу в Facebook и в Instagram, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва