Депутати хочуть повернути довіру кредиторів до банків

17:00, 18 липня 2017
У Верховній Раді хочуть мінімізувати збитки громадян при виконанні своїх кредитних зобов'язань.
Депутати хочуть повернути довіру кредиторів до банків
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Так, 13 липня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6721 «Про відновлення довіри споживачів кредитних послуг — фізичних осіб до банківської системи України».

Ініціатором законопроекту виступив народний депутат Михайло Головко.

Основною метою прийняття закону є відновлення конституційної справедливості і довіри до банківської системи фізичних осіб — споживачів кредитних послуг, прийняття оперативних заходів щодо мінімізації збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов'язань.

Законопроектом передбачено відновлення конституційної справедливості і довіри до банківської системи споживачами — фізичними особами кредитних послуг, що здійснюється шляхом зміни валюти виконання зобов'язань за кредитами в іноземній валюті в національну валюту України — гривню.

Проектом передбачено, що всі банки, які діють на території України, за письмовою заявою громадян України, що мають невиконані зобов'язання за кредитними договорами в іноземній валюті, зобов'язані протягом одного місяця провести реструктуризацію зобов'язань за кредитним договором.

Також законом встановлюється, що якщо суми, отриманої від реалізації предмета застави (іпотеки), недостатньо для повного задоволення всіх вимог заставодержателя (іпотекодержателя), то зобов'язання за основними і/або забезпечувальними угодами припиняються.

До реструктуризації підлягають всі кредити, отримані позичальниками споживчих кредитів і підприємцями для придбання будь-якого майна та розширення бізнесу без обмеження суми заборгованості.

Кредит, право вимоги за яким віддане іншій особі (якщо вона не є фінансовою установою), виконується позичальником або поручителем за ціною поступки.

Заборгованість за кредитами конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору.

Відзначається, що курсова різниця списується банками.

Несплачені (прострочені) відсотки за користування кредитом та нараховані штрафні санкції підлягають списанню.

Відсоткова ставка за користування кредитом після реструктуризації не передбачається.

Якщо в результаті перерахунку сплачених платежів за зобов'язаннями, здійсненими позичальниками протягом усього періоду користування кредитом з урахуванням сплачених відсотків в національній валюті, буде встановлена переплата, то банки зобов'язані повернути надміру сплачені кошти.

Так, прийняття проекту закону сприятиме мінімізації збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов'язань і відновленню довіри з боку населення до банків та інших фінансових установ. Також прийняття документа прибере соціальну напругу в суспільстві, пов'язану з різкою девальвацією національної валюти і одночасним підвищенням вартості комунальних послуг.

Детальніше з пропонованими змінами можна ознайомитися за посиланням.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Калугіна
    Інна Калугіна
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду
  • Микола Місечко
    Микола Місечко
    суддя Оболонського районного суду міста Києва