Ррозгляд Апеляційною палатою ВАКС скарги Всеволода Князєва на тримання під вартою, ФОТОРЕПОРТАЖ

17:04, 31 травня 2023
Екс-голову Верховного Суду Всеволода Князєва підозрюють в отриманні хабара.
Ррозгляд Апеляційною палатою ВАКС скарги Всеволода Князєва на тримання під вартою, ФОТОРЕПОРТАЖ
Слідкуйте за найактуальнішими новинами в наших групах Facebook та Telegram.

Апеляційна палата Вищого антикорупційного розглядає апеляційні скарги захисту підозрюваного в отриманні хабара у 2,7 мільйона доларів колишнього голови Верховного Суду Князєва на рішення ВАКС про взяття його під варту з альтернативою внесення застави у понад 100 мільйонів гривень. «Судово-юридична газета» веде текстову трансляцію засідання суду.


20:44 АП ВАКС змінила запобіжний захід Князєву — розмір застави зменшили до 75 мільйонів гривень замість 107. Він залишиться під вартою до 14 липня.


19:33 Прокурор Олександр Омельченко під час виступу у судових дебатів повторив, що ухвала Вищого антикорупційного суду про тримання Всеволода Князева є законною та обгрунтованою. "Саме цей запобіжний захід зможе забезпечити процесуальну поведінку підозрюваного", - зазначив Омельченко. 

Після виступу прокурора суд видалився до нарадчої кімнати для постановлення ухвали.


19:26 Адвокат Іван Староста під час судових дебатів знову зазначив про відсутність підстав для утримання під вартою його підзахисного під вартою. За його словами,"в теорії ризики можуть існувати", однак сторона обвинувачення не довела їх. Він додав, що "наявність глубоких соціальних зв'язків (Князева)" є підставою для пом'якшення запобіжного заходу. Староста як і інші захисники Князева закликали суд обрати запобіжний захід не пов'язаний з триманням під вартою.


19:03 Колишній голова Верховного суду Всеволод Князев назвав свою версію походження «запасів» про які говорив прокурор. За його словами він передавав нотаріусу Горбунову гроші на побутові потреби, які в розмові були названі «запасом».


18:56 Прокурор Олександр Омельченко на запитання судді-учасника колегії Дмитра Михайленка, за рахунок яких коштів Князев може внести заставу, зважаючи на арешт депозитного рахунку зазначив, що в  одній з розмов Князев згадував про "запаси". Омельченко також додав, що в одній з розмов, за версією обвинувачення Князев консультувався як "перегнати" 50 мільйонів, що "свідчить про наявність грошей (на заставу) в учасників організованого злочинного угрупування". Омельченко також наголосив, що за нього можуть внести гроші і інші особи.


18:46 Прокурор Олександр Омельченко повторив, що Всеволод Князев може вплинути на свідків і додав, що залишається ризик втечі. Він навів фрагмент НСРД, який на думку сторону обвинувачення, підтверджує ризики. Стосовно пом’якшення запобіжного заходу, то Омельченко зазначив, що Нацполіція не зможе забезпечити в повній мірі контроль за виконанням запобіжного заходу у зв’язку з можливістю відключень електрики. Він також додав, що Всеволод Князев обговорював розмові «запаси», припустивши, що йдеться про грошові кошти місцезнаходження яких невідомо стороні обвинувачення.


18:31 Прокурор Олександр Омельченко зазначив, що наразі неможливо встановити чи голосував Всеволод Князев проти судового рішення у господарській справі, отримання хабара в якій йому інкримінують. Він навів фрагмент протоколу НСРД, який, на думку сторони обвинувачення ставить під сумнів твердження Князева. За словами Омельченка, необхідно буде дослідити матеріали справи для встановлення істини.


18:14 Прокурор САП Олександр Омельченко повторив, що Князев, за версією слідства, був організатором злочинного угрупування. На підтвердження своїх слів прокурор навів низку фрагментів розмов, які, за версією обвинувачення, описують механізм передачі хабара і «свідчать про ролі членів організованого злочинного угрупування».


17:59 Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександр Омельченко вважає апеляційні скарги захисників Всеволода Князева необґрунтованою і зазначає, що законодавчих підстав для скасування ухвали Вищого антикорупційного суду відсутні. Омельченко додав, що захист не вказав на порушення допущені слідчим суддею.

Прокурор також вчергове висловив переконання, що підозра Князеву є обґрунтованою. За його словами, це підтверджується, зокрема матеріалами клопотання.


16:39 Розгляд апеляційних скарг захисту Всеволода Князева тимчасово буде продовжено у закритому режимі, оскільки буде,  зокрема заслухано інформацію щодо його діагнозу та нарад суддів.


16:35 ексголова Верховного Суду Всеволод Князев попросив суд в разі визначення застави зменшити її розмір до щонайбільше  300 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.


16:10 Адвокат Князева Олександр Готін зазначає, що документування Національним антикорупційним бюро приватних розмов за участі фігурантів справи, зокрема ексголови Верховного Суду, є незаконними, оскільки, за його словами «агент НАБУ», який брав участь у слідчій дії не був належним чином оформленим.


15.32 Князев заявив що передав правоохоронцям пароль до телефону і відкинув закид, що користувався ним не повідомляючи детектива під час обшуку.

Він додав, що під час обшуку добровільно передав код від сейфу. Стосовно ризиків ухилення від правосуддя, то, на думку Князева, вони є мінімальними і тому розмір застави слід зменшити. До того ж, колишній голова Верховного Суду підтвердив, що депозитний рахунок було арештовано.


15:12 Підозрюваний колишній голова Верховного Суду Всеволод Князев підтримав позицію свого захисника стосовно апеляційних скарг. Він також додав, що голосував проти винесення рішення у справі, в якій йому інкримінують отримання хабаря.


14:51 Адвокат Іван Староста попросив застосувати до ексголови Верховного Суду Всеволода Князева запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Він вважає такий захід достатнім для запобігання ризикам переховування підозрюваного від слідства. Староста додав, що наразі Князев не має можливості переховуватися в Україні.


14:45 Захисник також вважає необґрунтованим запобіжний захід, обраний для Князева. Він зазначив, що закордонний паспорт колишнього голови Верховного Суду перебуває у НАБУ. Крім цього захист відкинув вплив на Вищу раду правосуддя, зазначивши, що під час засідання ВРП його члени наголошували, що в них з Князевим виключно службові відносини.

Іван Староста також відкинув твердження обвинувачення про можливу втечу Князева в РФ чи на тимчасово окуповану територію, зазначивши, що колишній очільник ВС боровся з колабораціонізмом.

Захисник також повідомив, що Всеволод Князев з 17 травня перебуває у відпустці.


14:25 Адвокат додає, що дії Всеволода Князева не можна кваліфікувати за статтею 368 Кримінального кодексу, "оскільки ті дії за які надавалася неправомірна вигода не входили до компетенції ні як голови Верховного Суду ні судді".

Він додає, що від дій Князева остаточне рішення у справі, за рішення в якій йому інкримінують отримання хабара, не залежало, бо його ухвалює колегіальний орган.


14:12 Адвокат Князева Іван Староста озвучив окремі доводи апеляційної скарги захисників колишнього голови Верховного Суду. Він вважає, що клопотання про обрання запобіжного захисту не відповідає статті 184 Кримінального процесуального кодексу (регулює вимоги до клопотання про обрання запобіжного заходу).

Крім цього акцентує увагу клопотання було подано до суду до  дозволу Вищої ради правосуддя. Також на  думку захисника обвинувачення є неконкретним, що «позбавляє сторону захисту реагувати належним чином».

Староста додав, що в повідомленні про підозру міститься виключно твердження про те, що у Князева був умисел на створення організованої злочинної групи без посилання на факти. Також немає документу, який підтверджує, що до злочинної групи входили судді Верховного Суду.

«Немає жодного документу, який свідчить,що Князев керував групою»,- зазначив Староста.


 13:54 Захист Князева попросив Апеляційну палату ВАКС надати тимчасовий доступ щодо стану та руху коштів по рахунках ексочільника Верховного Суду та його дружини. Однак суд відмовив йому у його задоволенні, оскільки реалізація потребує тривалого часу, а суддя-учасник колегії Дмитро Михайленко зауважив, звертаючись до захисту Князева, що для реалізації тимчасового доступу потрібні місяці "і увесь час Ваш підзахисний буде перебувати під вартою".


13:50 Адвокат Князева Іван Староста повідомив, що Князева не має можливість внести заставу у розмірі, визначеному Вищим антикорупційним судом, оскільки його депозитний рахунок було арештовано.


13:44. Захисник Князєва попросив долучити характеристику екс-голові ВС з місця роботи. Цю характеристику Всеволоду Князєву надав голова Касаційного адміністративного суду у складі ВС Михайло Смокович. Нагадаємо, що Князєв до того, як стати головою ВС, був суддею Касаційного адмінсуду.


 13:37. Суд дозволив ексголові Верховного Суду Всеволоду Князеву перебувати поруч з захисниками під час судового розгляду.


13:35. Суддя— учасник колегії Дмитро Михайленко повідомив, що його помічник бере участь у конкурсі до Вищої кваліфікаційної комісії суддів і додав, що познайомився з Князевим на науково-практичній конференції у 2019 році. Водночас суддя зазначив, що з 31 травня 2019 року жодного разу не зустрічався з суддею Верховного Суду Князевим В.С. Учасники процесу на цій підставі вирішили не заявляти відвід судді.

 

 

Автор: Ярослав Конощук

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Джо Байден та Володимир Зеленський: розширена двостороння зустріч
Головне за день
Сьогодні день народження святкують
  • Вікторія Жовноватюк
    Вікторія Жовноватюк
    суддя Солом'янського районного суду міста Києва
  • Олег Дзюба
    Олег Дзюба
    суддя Господарського суду Харківської області