Активісти у сфері судової реформи США вимагають заборонити суддям, які збираються на пенсію, обирати наступників

15:15, 12 липня 2022
Почастішали випадки, коли федеральні судді США йдуть у відставку лише після схвалення обраних ними наступників: група реформ закликала заборонити таку практику.
Активісти у сфері судової реформи США вимагають заборонити суддям, які збираються на пенсію, обирати наступників
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Група реформ закликає судову систему США заборонити суддям обирати наступників. 

Так, американська група активістів у сфері судової реформи Fix the Court вважає, що потрібно внести зміни до кодексів поведінки суддів США та заборонити суддям «умовний» вихід на пенсію. 

Річ у тому, що деякі судді пов'язують свій вихід у відставку або отримання senior status (форма напіввідставки) з кандидатами, яким надають перевагу. 

«Минулого четверга виконавчий директор Fix the Court Гейб Рот написав листа керівнику Адміністративного управління судів США та голові комітету з суддівської етики з простим проханням - оновити Кодекс поведінки суддів США, щоб було зрозуміло, що рішення судді зумовити свій вихід на пенсію або напіввідставку призначенням конкретного наступника є порушенням суддівської етики. 

Це проблема, яка, здається, розростається. Чому це проблема? Тому що Конституція досить чітко про це каже: президент за порадою та за згодою Сенату призначає федеральних суддів. Вони не можуть призначати одне одного. 

Ідея про те, що суддя не піде у відставку, тому що президент прагне призначити когось, хто не є варіантом, якому надає перевагу суддя, який йде у відставку, це якась дійсно неналежна поведінка», - сказано на сайті організації. 

Зазначимо, що у США існує т.з. senior status – це форма напіввідставки для федеральних суддів Сполучених Штатів, а також суддів у деяких державних судах. Такі судді звільняють свої місця у колегії, і президент може призначити нових суддів на повну ставку на ці місця. Судді «старшого статусу» отримують повну заробітну плату з можливістю скорочення навантаження, а деякі продовжують працювати повний робочий день. 

Отже, у листі Fix the Court зазначають, що «за останні кілька років низка федеральних суддів поводилися непристойно: зокрема, зумовлювали свій відхід у відставку або напіввідставку призначенням конкретного наступника. Я закликаю вас зробити все можливе, щоб це зупинити». 

«Вважаємо неетичним, тобто таким, що виходить за рамки Кодексу поведінки суддів США, з боку судді зумовлювати свій відхід у відставку або присвоєння старшого статусу призначенням конкретного наступника. 

Я сподіваюся, що до вересневого засідання Судової конференції Комітет із кодексу поведінки підготує текст для включення до Кодексу, в якому буде зрозуміло, що така діяльність є порушенням Кодексу», - йдеться у листі громадської організації. 

У листі йдеться про те, що повідомлення про випадки, коли судді зумовлюють свій вихід на пенсію призначенням колишніх клерків або інших наступників, яким вони надають перевагу, останніми роками почастішали, що викликає подив у спостерігачів. 

Наводиться приклад рішення окружного судді США Майкла Канне вийти у напіввідставку залежно від того, чи буде колишній клерк, генеральний соліситор Індіани Том Фішер, призначений на його місце в 7-му окружному апеляційному суді США в Чикаго. 

Канне змінив рішення, дізнавшись, що тодішній президент-республіканець Дональд Трамп не висуне кандидатуру Фішера після того, як тодішній віце-президент Майк Пенс, колишній губернатор Індіани, виступив проти такого вибору. Канне помер у червні, все ще працюючи суддею 7-го округу. 

Окружний суддя США Роберт Кінг із 4-го окружного апеляційного суду США у Річмонді, штат Вірджинія, минулого року передумав йти у напіввідставку після того, як не схвалив того, кого президент Джо Байден призначить наступником. 

Окружний суддя США Джонні Роулінсон із 9-го окружного апеляційного суду США у Сан-Франциско публічно заявила, що вона вийде у напіввідставку, якщо Байден призначить колишнього клерка наступником. 

У ЗМІ Кентуккі повідомляли про те, що окружний суддя США Карен Колдуелл пов'язала своє рішення про надання «старшого статусу» для того, щоб Байден висунув кандидатуру республіканця, який виступає проти абортів, колишнього генерального соліситора Кентуккі Чада Мередіта. Байден планував висунути його кандидатуру, але ще цього не зробив. 

Зазначимо, що Fix the Court – це правозахисна група, яка прагне реформувати федеральну судову систему США. Група лобіює обмеження термінів повноважень суддів Верховного суду США, транслює у прямому ефірі аудіо та відео усні аргументи суду та публікує інформацію про потенційні конфлікти інтересів між суддями.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Наталя Мамченко

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
 • Катерина Танцюра
  Катерина Танцюра
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Вікторія Джарти
  Вікторія Джарти
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Віталій Батрак
  Віталій Батрак
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Кирило Гарник
  Кирило Гарник
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва