Якщо військовослужбовець візьме кредит на квартиру чи машину, то пеня і проценти за користування кредитом будуть нараховуватися: Рада прийняла закон

17:13, 1 серпня 2022
Парламент ухвалив закон, за яким військовослужбовцям зможуть нарахувати штрафні санкції, пеню, а також проценти за користування кредитом на купівлю квартири чи автомобіля.
Якщо військовослужбовець візьме кредит на квартиру чи машину, то пеня і проценти за користування кредитом будуть нараховуватися: Рада прийняла закон
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Як відомо, п. 15 статті 14 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначає, що військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову, а військовослужбовцям під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, - штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються.

27 липня Верховна Рада ухвалила в цілому як закон законопроект 7414 «Про внесення змін до Закону України «Про споживче кредитування» щодо врегулювання простроченої заборгованості на період дії воєнного, надзвичайного стану. Також цей закон називають законом про заборону «вибивати» борги з військових за споживчими кредитами.

Втім, слід зауважити, що цим законом вносяться і деякі уточнення, які будуть спрямовані на дисциплінування тих, хто бере кредити.

Так, відповідно до Прикінцевих положень нового закону вносяться зміни, за якими пункти 1 і 3 розділу І нового Закону,  застосовуються до кредитних договорів, укладених після набрання чинності цим Законом.

Зокрема, якщо вже після набрання чинності цим законом (законопроектом 7414) військовослужбовець укладе кредитний договір щодо придбання  майна, яке віднесено чи буде віднесено до об’єктів житлового фонду (житлового будинку, квартири, майбутнього об’єкта нерухомості, об’єкта незавершеного житлового будівництва, майнових прав на них), та/або автомобіля, то у разі невиконання умов йому зможуть нарахувати штрафні санкції, пеню за невиконання зобов’язань, а також проценти за користування кредитом.

Так, пункт 15 статті 14 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» викладається у такій редакції:

«Військовослужбовцям, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, на весь час їх призову, а військовослужбовцям під час дії особливого періоду, які брали або беруть участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, які перебували або перебувають безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, - штрафні санкції, пеня за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом не нараховуються, крім кредитних договорів щодо придбання  майна, яке віднесено чи буде віднесено до об’єктів житлового фонду (житлового будинку, квартири, майбутнього об’єкта нерухомості, об’єкта незавершеного житлового будівництва, майнових прав на них), та/або автомобіля».

Отже, військовим варто бути уважними при укладанні таких договорів.

Також, щодо кредитних договорів, укладених після набрання чинності новим законом, визначені особливості реєстрації у житлі.

Так, наразі відповідно до частини 3 статті 9 Закону «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» від 5 листопада 2021 року № 1871−IX «у разі відсутності документів, передбачених пунктом 3 частини другої цієї статті, реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника (співвласників) житла, уповноваженої особи житла».

Цю частину доповнюють абзацом другим такого змісту:

«У разі перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань для реєстрації місця проживання (перебування) подається письмова згода відповідного іпотекодержателя або довірчого власника».

Тобто, для реєстрації в «іпотечному» житлі треба буде згода того, хто дав цю іпотеку.

Наводимо текст закону.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Автор: Наталя Мамченко

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Кунець
    Олена Кунець
    суддя Сумського окружного адміністративного суду
  • Юлія Бойченко
    Юлія Бойченко
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду