Верховна Рада України 27 липня ухвалила як закон законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні 7465-1.
Зокрема, Прикінцеві положення Закону України «Про кредитні спілки» доповнили нормами такого змісту:
Установити, що у період дії воєнного стану в Україні спостережна рада кредитної спілки має право прийняти рішення про тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки.
Тимчасове зупинення передбачає, що кредитна спілка не здійснює діяльності щодо:
Тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки може тривати протягом строку, який починається з дати, з якої кредитна спілка тимчасово зупинила свою діяльність, і закінчується із спливом 90 календарних днів після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Кредитна спілка зобов’язана протягом 5 робочих днів з дня прийняття спостережною радою рішення про тимчасове зупинення діяльності кредитної спілки повідомити Національний банк України про таке рішення та оприлюднити його на своєму веб-сайті (за наявності технічної можливості). Таке повідомлення має містити інформацію про дату, з якої кредитна спілка тимчасово зупиняє свою діяльність, та протокол або копію протоколу засідання спостережної ради, яким оформлено прийняття відповідного рішення.
Протягом періоду тимчасового зупинення діяльності кредитна спілка здійснює розрахунки виключно через її поточні рахунки в банку.
Кредитна спілка, спостережна рада якої прийняла рішення про тимчасове зупинення діяльності, відновлює свою діяльність на 91 календарний день після припинення або скасування воєнного стану в Україні без необхідності прийняття рішення спостережної ради про відновлення діяльності.
Після відновлення діяльності кредитної спілки всі зобов’язання за договорами, строк виконання яких настав протягом періоду тимчасового зупинення діяльності кредитної спілки, підлягають виконанню в повному обсязі.
Строк повернення внесків (вкладів) членів кредитної спілки та виплати процентів, нарахованих на внески (вклади), який припадає на період тимчасового зупинення діяльності, вважається таким, що настає на 121 календарний день після припинення чи скасування воєнного стану в Україні або на 31 календарний день із дня відновлення діяльності кредитної спілки за рішенням її спостережної ради.
Після відновлення своєї діяльності кредитна спілка зобов’язана подавати фінансову звітність та звітні дані до Національного банку України у строки, визначені нормативно-правовими актами НБУ.
Кредитна спілка, спостережна рада якої прийняла рішення про тимчасове зупинення діяльності, зобов’язана протягом 30 календарних днів з дня відновлення своєї діяльності подати до НБУ план відновлення діяльності кредитної спілки.
Національний банк протягом 15 робочих днів з дня отримання плану відновлення діяльності оцінює його та повідомляє про прийнятність плану відновлення діяльності або надає кредитній спілці зауваження до плану відновлення діяльності. Кредитна спілка зобов’язана врахувати надані зауваження та подати до Національного банку України доопрацьований план відновлення діяльності протягом 15 робочих днів з дня отримання зауважень.
Якщо Національний банк України не повідомив кредитну спілку про прийнятність плану відновлення діяльності та не надав зауважень до плану відновлення діяльності/доопрацьованого плану відновлення діяльності у зазначений строк, такий план відновлення діяльності вважається прийнятним.
Національний банк України має право застосувати до кредитної спілки, яка порушила вимоги, заходи впливу відповідно до закону.
У разі завершення строку повноважень членів спостережної ради, членів ревізійної комісії кредитної спілки до завершення чи скасування воєнного стану в Україні повноваження таких членів спостережної ради, членів ревізійної комісії продовжуються в повному обсязі до дати проведення загальних зборів членів кредитної спілки у порядку, встановленому цим Законом.
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.