Сергій Марченко розповів, чи може МВФ знов висунути вимогу щодо судової реформи

10:19, 3 листопада 2022
«Спроможність проводити реформи в нас зберігається. І про це постійно наголошується. Зокрема Президентом України», - Сергій Марченко.
Сергій Марченко розповів, чи може МВФ знов висунути вимогу щодо судової реформи
Фото: lb.ua
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Міністр фінансів Сергій Марченко розповів, що Україна розраховує отримати від МВФ повноцінну програму фінансування.

«Для початку це буде моніторингова програма, а далі ми зробимо все можливе, аби швидко виконати рекомендації і перейти до повноцінної програми. Це те, над чим зараз працюємо», - зазначив він в інтерв’ю ЛБ, та додав, що затримка з розглядом держбюджету у другому читанні пов’язана саме з роботою МВФ.

Також він відповів, що означає заява глави місії МВФ в Україні Гевіна Грея, поширена 21 жовтня, стосовно того, що у моніторинговій програмі буде викладено політичні наміри влади щодо підтримки макроекономічної та фінансової стабільності.

«На зустрічі у Відні не обговорювались ніякі політичні умови. Це я точно можу сказати. Не було дискусій з приводу особливостей певних політик. Можливо, на етапі обговорення самої програми вони можуть з’явитися, я не виключаю цього, але дискусій щодо таких питань поки що не ведеться.

Якби ми говорили про повноцінну програму фінансування – Standby, EFF – можна було б очікувати, що в ній будуть згадки про необхідні структурні реформи. Ті, які, наприклад, у попередні роки не до кінця реалізовані: антикорупційна і судова реформа, реформа в енергетиці і так далі. Це могло б бути базою для цієї програми.

Що може бути в основі моніторингової програми? На мою думку, основою моніторингової програми має бути досягнення певних кількісних показників, тому що зараз країна у війні, країна у складній ситуації. Я не впевнений, що у випадку короткої програми моніторингу має бути на меті реалізація якихось системних реформ.

Спроможність проводити реформи в нас зберігається. І про це постійно наголошується. Зокрема Президентом України.

Питання, чи саме ця програма має бути під це підв’язана, чи саме це зараз є доречним? Тому що в нас багато проблем з погляду балансування дефіциту платіжного балансу, з погляду дефіциту бюджету, монетарного узгодження, фіскальної політики. У нас є над чим попрацювати, аби вирівняти нашу макрофінансову спроможність», - зазначив він.

Разом із тим, за словами Сергій Марченка, залишається актуальним вирішення питань захисту приватних інвестицій, повернення цих інвестицій, безпеки цих інвестицій, страхування ризиків, створення умов, коли відсутні прояви корупції під час реалізації інвестицій.

«Для цього потрібно, щоб працювала правоохоронна система, судова система. Щоб вона була незалежною і самодостатньою.

Вирішення цих питань, на мою думку, є достатніми умовами для того, щоб у країну були зацікавлені вкладати кошти.

Бо інвестиції просто так вкладати ніхто не буде, вони повинні приносити прибуток і мати гарантії повернення», - підкреслив міністр.

Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олег Прудивус
    Олег Прудивус
    голова Запорізького окружного адміністративного суду
  • Оксана Вовченко
    Оксана Вовченко
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Петро Марин
    Петро Марин
    суддя Одеського окружного адміністративного суду