Податкова зможе у спрощеному порядку отримувати від банків дані про операції зарахування коштів на рахунки, призначення платежу, ідентифікаційні дані та номер рахунку контрагента

15:34, 25 листопада 2022
ФОПи-спрощенці 3-ї групи зможуть автоматично сплачувати податки і подавати звітність.
Податкова зможе у спрощеному порядку отримувати від банків дані про операції зарахування коштів на рахунки, призначення платежу, ідентифікаційні дані та номер рахунку контрагента
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

24 листопада у Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо особливого режиму оподаткування окремих платників третьої групи єдиного податку. Авторами виступають члени Комітету ВР з питань податкової політики Ярослав Железняк, Данило Гетманцев та інші.

Зокрема у ПК буде передбачено, що податкова має право отримувати безоплатно від банків у порядку, встановленому Законом України «Про банки і банківську діяльність» та цим Кодексом, інформацію щодо операцій за рахунками фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку третьої групи, передбачених абзацом третім підпункту 3 пункту 291.4. статті 291 цього Кодексу, а саме відомості на визначену дату або за визначений період часу про операції зарахування коштів на рахунки, призначення платежу, ідентифікаційні дані та номер рахунку контрагента.

«Законопроєкт №8226 дозволить ФОПам-спрощенцям 3-ї групи автоматично сплачувати податки і подавати звітність. Після впровадження цього законопроєкту можна буде подати онлайн-заявку для переходу на нову систему та відкрити спецрахунок у банку.

Тож ІТ-фахівцям, SMM-менеджерам, дизайнерам та іншим ФОП 3-ї групи без найманих працівників більше не потрібно буде:

власноруч платити податки,

подавати декларації вручну,

стежити за датами сплати податків.

Як саме працюватиме система Smart-ФОП

Усе відбуватиметься автоматично без участі самого підприємця чи бухгалтера», - зазначили у Мінцифрі.

Законопроектом пропонується передбачити, що банк може бути податковим агентом для фізичних осіб-підприємців, платників єдиного податку 3 групи без ПДВ, які не мають найманих працівників та здійснюють розрахунки виключно в грошовій безготівковій формі.

Такі платники податків не ведуть обліку та не складають податкову звітність.

Банк під час зарахування коштів на спеціальний підприємницький рахунок такого платника зобов’язаний утримувати податок із суми зарахування за рахунок таких коштів, використовуючи ставку податку, визначену статтею 293 Податкового кодексу України, та не пізніше наступних двох робочих днів перерахувати податок до відповідного бюджету.

Банк також сплачує єдиний внесок за рахунок коштів, наявних на спеціальному підприємницькому рахунку платника.

Встановлюється також, що контролюючий орган має право отримувати безоплатно від банків у порядку, встановленому Законом України "Про банки і банківську діяльність" та Податковим кодексом Україи, інформацію щодо операцій за рахунками таких платників єдиного податку, а саме відомості на визначену дату або за визначений період часу про операції зарахування коштів на рахунки, призначення платежу, ідентифікаційні дані та номер рахунку контрагента.

Нижче наводимо порівняльну таблицю.

 Автор: Наталя Мамченко

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Віктор Шулежко
    Віктор Шулежко
    суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
  • Андрій Курило
    Андрій Курило
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва
  • Тетяна Збитковська
    Тетяна Збитковська
    суддя Рівненського апеляційного суду