Депутати не підтримали виведення САП зі складу Офісу Генпрокурора

08:26, 8 березня 2023
Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності забракував законопроєкт про виведення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зі складу Офісу Генпрокурора та реорганізацію САП.
Депутати не підтримали виведення САП зі складу Офісу Генпрокурора
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує депутатам відхилити законопроєкт №8402 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України та деяких інших законів України щодо посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, що передбачає виведення САП зі складу Офісу Генпрокурора.

Законопроєктом пропонується вивести антикорупційну прокуратуру зі структури Офісу Генерального прокурора та реорганізувати її на окремий орган прокуратури у загальній системі органів прокуратури, зі статусом окремої юридичної особи (аналогічно до обласних прокуратур).

При цьому визначено, що керівник САП перебуває у виключно адміністративному підпорядкуванні безпосередньо Генерального прокурора у встановлених законом межах.

Також пропонується встановити мінімальну штатну чисельність САП на рівні 15% від встановленої граничної чисельності штату Національного антикорупційного бюро України;

Керівники антикорупційної прокуратури, в разі ухвалення законодавчої ініціативи, зможуть визначати структуру та штату САП; видавати накази щодо організації її діяльності та письмові накази адміністративного характеру, а також здійснювати інші повноваження, якими наділені керівники інших органів прокуратури

Крім цього пропонується наділити керівника САП виключним повноваженням вирішувати спори про підслідність у кримінальних провадженнях, які можуть належати до підслідності Національного антикорупційного бюро України та наділити його повноваженнями, аналогічними до повноважень Генерального прокурора, у кримінальних провадженнях щодо народних депутатів України та суддів Вищого антикорупційного суду.

При цьому законопроєкт передбачає проведення кожні два роки незалежної зовнішньої оцінки (аудиту) ефективності діяльності САП, яка проводитиметься комісією у складі трьох експертів, визначених Генеральним прокурором на підставі пропозицій партнерів розвитку, й внаслідок якої керівника САП може бути звільнено з адміністративної посади у разі встановлення неналежного виконання ним своїх повноважень.

Оскаржити рішення антикорупційної прокуратури, в разі підтримки ініціативи можна буде у Верховному суді.

Як повідомляла «Судово-юридична газета», у Раді зареєстрували законопроєкт яким пропонується ув’язнювати довічно за посягання на життя керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Автор: Ярослав Конощук 

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Інна Богатих
    Інна Богатих
    заступник Міністра юстиції України
  • Ганна Самойлюк
    Ганна Самойлюк
    суддя Одеського окружного адміністративного суду
  • Ольга Шевчук
    Ольга Шевчук
    суддя П'ятого апеляційного адміністративного суду