Комітет Верховної Ради з питань податкової політики рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект 13420 про внесення змін до Податкового кодексу та інших законів щодо підтримки підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК).
Запроваджений законопроектом Перелік підприємств ОПК стане інструментом для захисту інформації про такі підприємства, надання податкових пільг, спрощення експортного контролю, надання підтримки для релокації підприємств шляхом створення необхідної інфраструктури за рахунок сплаченого податку на доходи фізосіб тощо.
Передбачається внести зміни до Податкового кодексу шляхом надання податкових пільг до 1 січня 2036 року для платників податків, включених Міноборони до Переліку, а саме:
При цьому у разі виключення з Переліку внаслідок порушення умов перебування у ньому, платник повинен буде нарахувати та сплатити податкові зобов’язання та штрафні санкції у повному обсязі за весь період.
Хто зможе потрапити до переліку Defence City
Відповідно до законопроекту у Податковому кодексі встановлюється, що тимчасово, до 1 січня 2036 року, справляння податків і зборів для платників, включених Міноборони до Переліку підприємств ОПК, здійснюється з урахуванням особливостей.
До Переліку підприємств ОПК може бути включено юрособу, яка подала до Міноборони заяву про включення до Переліку підприємств ОПК, за умови одночасної відповідності таким вимогам:
Юридична особа, включена Міноборони до Переліку підприємств ОПК, набуває статус резидента Дефенс Сіті на весь період перебування у Переліку підприємств ОПК.
Юрособа, включена до Переліку, зобов’язана протягом усього періоду перебування у Переліку забезпечувати відповідність таким вимогам:
Достатньою підставою для включення Міноборони юрособи до Переліку підприємств ОПК є безпосереднє зазначення такої особи як підприємства ОПК у міжнародному договорі міжвідомчого характеру, стороною якого є Міноборони, умови якого передбачають експорт технологій військового призначення.
Згаданий вище підпункт 75.1.1 передбачає, що не може бути включено до Переліку підприємств ОПК юридичну особу:
Перелік підприємств ОПК та зміни до нього затверджуються Міноборони. Включення юридичної особи до Переліку та виключення з нього здійснюється за рішенням Міноборони.
Порядок ведення Переліку, порядок включення та виключення з нього, а також порядок подання до Міноборони звітності юрособами, включеними до Переліку, затверджується Кабміном.
Інформація про включення юридичної особи до Переліку, а також інформація, що міститься у звітності юридичних осіб, включених до Переліку підприємств ОПК, є інформацією з обмеженим доступом (службовою інформацією) і підлягає охороні у встановленому порядку.
Контроль за дотриманням вимог, що встановлені для юридичних осіб, включених до Переліку підприємств ОПК, здійснює Міноборони. Юридичні особи, включені до Переліку, щокварталу подають Міноборони звітність про результати діяльності.
Перелік підприємств ОПК (із зазначенням періоду перебування юридичних осіб у ньому), а також інформація про внесення змін до нього передається Міноборони до Державної податкової служби, Міністерству юстиції, Генеральному прокурору тощо.
Рішення про відмову у включенні до Переліку та рішення про виключення з Переліку підприємств ОПК підлягають оскарженню у судовому порядку.
Платники податків, включені до Переліку підприємств ОПК, мають право подати до Міноборони заяву про релокацію підприємства ОПК. Під релокацією розуміється перенесення місця фізичного розташування виробничих потужностей підприємства ОПК зі зміною місцезнаходження юрособи. Порядок релокації підприємств ОПК визначається Кабміном.
Захист інформації про підприємства з переліку Defence City
Змінами до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, ФОП та громадських формувань» пропонується встановити, що зазначені у Єдиному державному реєстрі відомості про юросіб, включених до Переліку підприємств ОПК, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.
Відомості з ЄДР стосовно юросіб, включених до Переліку підприємств ОПК, надаються Міноборони або самою юридичною особою.
У випадку, якщо юрособа включена до Переліку підприємств ОПК, результати надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації щодо такої юридичної особи безоплатному оприлюдненню на порталі електронних сервісів не підлягають, крім відомостей про ідентифікаційний код.
Інформаційна взаємодія між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів стосовно відомостей про юридичні особи, включені до Переліку підприємств ОПК, не здійснюється.
Також у Законі «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни» пропонується встановити, що у період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом 3-х місяців після припинення або скасування воєнного стану або стану війни, інформація, отримана органами державної статистики та іншими виробниками офіційної статистики зі статистичної та фінансової звітності юридичних осіб, включених у встановленому порядку до Переліку підприємств ОПК, не підлягає оприлюдненню і виключається зі статистичної звітності, що підлягає оприлюдненню.
Нацбанку рекомендовано протягом 2-х місяців встановити особливості здійснення валютних операцій та валютного нагляду щодо юридичних осіб, включених до Переліку підприємств ОПК.
Також пропонується внести відповідні зміни до законів «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» і «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Автор: Наталя Мамченко
Підписуйтесь на наш Telegram-канал t.me/sudua та на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.