Прокурори уникли відповідальності за пропуски судових засідань

09:01, 5 жовтня 2017
КДКП закрила дисциплінарну справу по семи співробітникам прокуратури Подільського району столиці.
Прокурори уникли відповідальності за пропуски судових засідань
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів 4 жовтня розглянула скаргу судді Шевченківського райсуду Києва Оксани Голуб на дії співробітників Київської місцевої прокуратури №7 (колишня прокуратура Подільського району столиці).

Як випливає зі скарги, з 22 липня 2015 року в Шевченківському райсуді у судді знаходиться кримінальне провадження за обвинуваченням двох осіб у скоєнні злочинів за ст. 307 Кримінального кодексу (Незаконне зберігання, виробництво і збут наркотиків) і ст. 309 (Незаконне виробництво, зберігання, пересилання наркотиків без мети збуту). Невдоволення Оксани Голуб викликало те, що співробітники прокуратури не прийшли на ряд засідань, що призвело до затягування розгляду справи. Всього дисциплінарне провадження стосувалося шести діючих співробітників місцевої прокуратури №7 і одного співробітника Генеральної прокуратури, який раніше також працював в місцевій прокуратурі №7.

За підлеглих 4 жовтня довелося відповідати їх начальнику — першому заступнику керівника Київської місцевої прокуратури №7 Марії Вдовиченко. Вона розповіла, що пропуски судових засідань стали наслідком деякої кадрової плутанини в прокуратурі №7. Коли в 2016 році один із співробітників Валентин Хавін переводився на роботу в Генеральну прокуратуру, то справи, в яких він підтримував обвинувачення в суді, були передані іншим співробітникам. Прокурор Олег Білоус, якому якраз і дісталася справа обвинувачених за ст. 307 і 309 Кримінального кодексу, пропустив кілька судових засідань, що викликало нарікання судді Оксани Голуб.

Марія Вдовиченко попросила, щоб суддя надсилала в прокуратуру повістки, для того щоб вона могла забезпечити своєчасну явку прокурорів на судові засідання. Втім, ця ініціатива виявилася невдалою, оскільки в суді, за словами прокурора, їй відповіли, що така практика призведе «до витрати бюджетних коштів».

У свою чергу Олег Білоус особисто розповів, що не з'являвся в суді для підтримки державного обвинувачення виключно з поважних причин. Одне з засідань прокурор пропустив, тому що був у відпустці, а ще два через участь в слідчих діях. «За день до засідань я дзвонив помічнику судді і говорив, що мене не буде через зайнятість. Направити лист у мене фізично не було можливості. Коли я потім з'являвся на засіданнях у цій справі, ніяких претензій від судді до мене не було», — розповів Комісії Олег Білоус.

При цьому член КДКП Сергій Костенко все ж поцікавився, що конкретно зробили в Київській місцевій прокуратурі №7, щоб уникнути подібних інцидентів і як там налагодили роботу з Шевченківським райсудом столиці.

Марія Вдовиченко повідомила, що вважає проблему зі скаргою Оксани Голуб в даний час вичерпаною. Зараз прокурор особисто контролює явку підлеглих на судові засідання і вимагає у них звіти про свої дії в тих чи інших справах. «Як керівник, я вважаю, що забезпечила все можливе, щоб не допустити більше пропусків судових засідань», — повідомила вона. Кримінальне провадження за обвинуваченням двох осіб у скоєнні злочинів за ст. 307 і 309 Кримінального кодексу в даний час розглядається, за її словами, без проблем.

Разом з тим, Марія Вдовиченко зазначила, що оскільки в основному обвинувальні акти прокуратури №7 розглядаються Подільським райсудом Києва, то з цим судом у них комунікації збудовані прекрасно, аж до завчасних особистих дзвінків і обміну SMS-повідомленнями з попередженнями про ті чи інші проблеми. Жодної неявки на засідання в Подільському райсуді немає. У Шевченківському райсуді в даний час розглядаються тільки три обвинувальних акти місцевої прокуратури №7, отже, комунікації з цим судом гірше.

Після нетривалої наради, члени КДКП прийняли рішення закрити дисциплінарну справу прокурорів Київської місцевої прокуратури №7.

«Сподіваюся, з такого приводу ми вас бачимо в перший і в останній раз», — повідомив наостанок Сергій Костенко.

Автор:
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Відповідальності за порушення правил військового обліку не уникнути – ефір на Право ТВ
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Дмитро Василяка
    Дмитро Василяка
    суддя Херсонського окружного адміністративного суду