Новий курс долара протримається до кінця року: ціни можуть злетіти

13:00, 22 липня 2022
Новий курс мотивуватиме експорт активніше продавати валютну виручку.
Новий курс долара протримається до кінця року: ціни можуть злетіти
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

У середу, 21 липня, НБУ оголосив про низку новин, серед яких підвищення офіційного курсу.  Такий курс є ринковим, тому, скоріш за все, цей фіксований рівень залишиться принаймні до кінця року. Про це заявив ексзаступник директора департамента фінстабільності НБУ Євген Дубогриз, передає Forbes.

НБУ обрав для підвищення момент, коли готівковий курс досяг максимальних рівнів.

«Зараз немає об’єктивних причин, щоб ринковий курс суттєво перевищував 37 грн/$, – вважає Дубогриз. – Підвищивши офіційний курс фактично до ринкового рівня, Нацбанк створив умови, за яких йому не доведеться більше змінювати фіксований рівень принаймні до кінця року».

Новий курс мотивуватиме експорт активніше продавати валютну виручку. Рівень 36,6 грн/$ влаштовує IT-сектор.

«Питання курсу було одним з найбільш гострих для IT-компаній, – каже виконавчий директор асоціації IT Ukraine Костянтин Васюк. – Це виважений крок з боку Нацбанку, він є певним компромісом, що знімає суттєву частину проблем для нашої індустрії, як експортера».

Інший наслідок – більш високий фіксований курс робить менш вигідним імпортний бізнес, додає Дубогриз.

«Імпорт здорожчає, попит на валюту з боку імпортерів має знизитись, – очікує він. – Це зменшить тиск на резерви НБУ, відповідно вони будуть скорочуватися не такими швидкими темпами».

З іншого боку, це має негативно вплинути на інфляцію, адже імпортні товари стануть більш дорогими, зазначає заступник директора з питань торгівлі цінними паперами Dragon Capital Сергій Фурса.

Незважаючи на те, що готівковий ринок відреагував на рішення спекулятивним ростом курсів до 39,5 грн/$, показники роздрібного ринку певний час можуть бути навіть нижчими за офіційний, припускає Дубогриз.

Втім ризики подальшої девальвації гривні залишаються суттєвими через проблеми з фінансуванням бюджету, які останніми місяцями вирішувались за рахунок «друку грошей» Нацбанком. Про це зазначив президент Київської школи економіки Тимофій Милованов.

«Якщо емісія продовжиться в значних обсягах, це буде не остання девальвація в наступні місяці, – вважає він. – Українська економіка показала себе дивовижно стійкою під час війни, особливо на початку. Проте у стійкості є запас, і він не безкінечний».

Подальшими кроками для адаптації економіки до умов війни має стати оптимізація бюджетних видатків та робота над збільшенням фінансових надходжень від іноземних партнерів, зазначає Милованов.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду