Fitch знизив рейтинг України до позначки «високий ризик дефолту»

09:35, 23 липня 2022
Українські валютні резерви, за чотири місяці війни, скоротилися до 22,8 млрд доларів, станом на кінець червня, з 28,1 млрд доларів на кінець березня.
Fitch знизив рейтинг України до позначки «високий ризик дефолту»
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Через повномасштабне російське вторгнення економічна ситуація в Україні погіршується. Рейтингове агентство прогнозує скорочення економіки країни у 2022 році на 33%, з незначним відновленням на 4% у 2023 році. На тлі війни та супутніх їй збитків, Fitch понизив довгостроковий рейтинг дефолту емітента для України в іноземній валюті з «CCC» до «C». Тоді як рейтинг «D» фактично означає дефолт.

Нещодавно,  уряд України офіційно оголосив про згоду на відстрочення погашення зовнішнього боргу на два роки. Агентство Fitch розглядає ситуацію як таку, що відповідає рейтингам «C», тобто «високий ризик дефолту».

Українські валютні резерви, за чотири місяці війни, скоротилися до 22,8 млрд доларів, станом на кінець червня, з 28,1 млрд доларів на кінець березня. Відбулося це частково через відтік 9,1 млрд доларів пов'язаного з торговими кредитами та зняттям готівки біженцями за кордоном.

Рекордно високим для України є показник дефіциту бюджету. У другому кварталі поточного року щомісячний дефіцит становив у середньому 4 млрд. Fitch прогнозує річний показник у розмірі 29,1% ВВП. У наступному 2023 році агенція передбачає так само високий рівень дефіциту на рівні 22,4% ВВП через постійну необхідність фінансувати війну та відбудовувати критично важливу інфраструктуру.

Серед інших несприятливих факторів, Fitch зазначає швидкий ріст державного боргу та інфляції.

«Зниження рейтингу відображає такі ключові рейтингові фактори та їх відносну вагу:

ВИСОКИЙ

Почався процес, подібний до дефолту: 20 липня уряд України офіційно оголосив про згоду на відстрочення погашення зовнішнього боргу на 24 місяці. Fitch розглядає це як початок процесу обміну проблемного боргу (DDE), що відповідає рейтингам C.

Відповідно до суверенних критеріїв Fitch, реструктуризація комерційного боргу, яка тягне за собою суттєве скорочення умов, наприклад, відстрочення виплати відсотків або основної суми, і необхідна для запобігання традиційному дефолту за платежами, є DDE», - повідомляє Fitch.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд
Сьогодні день народження святкують
  • Олена Шуляк
    Олена Шуляк
    голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування
  • Ірина Фаловська
    Ірина Фаловська
    суддя Верховного Суду у Касаційному цивільному суді