У Держпраці повідомили, чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно

21:00, 4 грудня 2022
Під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором.
У Держпраці повідомили, чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно
Слідкуйте за актуальними новинами у соцмережах SUD.UA

Управління Держпраці у Хмельницькій області повідомило, чи може роботодавець вимагати, щоб під час простою працівники виконували свою роботу дистанційно. Про це йдеться у пресслужбі відомства.

«Ні, під час простою працівники не виконують свої обов’язки, передбачені трудовим договором.

Відповідно до статті 34 Кодексу законів про працю України простій - це зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами.

У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

Час простою не з вини працівника оплачується з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Під час простою працівник не виконує трудові обов’язки, визначені трудовим договором.

Місце перебування працівника під час цілоденного простою законодавством не визначено, тому визначається безпосередньо роботодавцем шляхом видання розпорядчого документа (наказу або розпорядження).

Якщо роботодавець визначив, що під час простою працівники мають перебувати на робочому місці - то працівники знаходяться на робочому місці відповідно до встановленого режиму роботи, але при цьому не виконують свої посадові обов’язки.

У разі, якщо працівник продовжує виконувати свої трудові обов’язки, в тому числі і за межами адміністративної будівлі роботодавця, - це є роботою (дистанційною або надомною) і підлягає оплаті відповідно до встановлених умов оплати праці», — сказано у повідомленні.

Раніше ми писали, чи може роботодавець оскаржити припис Держпраці щодо призупинення трудових відносин.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Telegram канал Sud.ua
XX з’їзд суддів України – онлайн-трансляція – день перший
Головне про суд