На спільній зустрічі Голови Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галини Третьякової з Головою Національної служби посередництва і примирення Дмитром Кухнюком, Головою Ради Федерації роботодавців України Дмитром Олійником та заступником Голови Ради Федерації роботодавців України Сергієм Біленьким запропонували внести зміни до трудового законодавства. Про це повідомляє Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Головною темою зустрічі було питання працевлаштування населення в післявоєнний період.
У цьому контексті обговорили, зокрема, майбутні урядові рішення, які дозволять людині, яка працює, швидко отримати додаткову часткову професійну кваліфікацію.
Насправді, каже Галина Третьякова, часткову кваліфікацію в робітний професії людині з вищою технічною освітою можна отримати за кілька місяців, і для цього зовсім не обов’язково вчитися 2 роки, як це відбувається у профтехучилищі.
Голова Комітету з соцполітики вважає, що слід налагодити систему отримання додаткових знань і їх підтвердження людиною, яка працює.
На думку Голови соціального комітету наразі утримувати систему профтехнічної освіти за рахунок органів місцевого самоврядування недоцільно. Освіта має реагувати на виклики ринку праці, аби людина могла гарантовано працевлаштуватися.
На зустрічі також обговорили й інші рішення в рамках трудового законодавства.
Зокрема, на важливості положень законопроєкту № 5344-д наголосив Сергій Біленький.
Даним законопроєктом для підприємств з великою кількістю робочих місць і важкими умовами праці встановлюється норма, що зменшує кількість осіб з інвалідністю, яку підприємство має працевлаштувати відповідно до державної квоти.
Якщо цей законопроєкт буде прийнятий, зазначає заступник Голови Ради Федерації роботодавців України, тоді така квота буде діяти лише щодо тих робочих місць, які не протипоказані особам з інвалідністю.
Окремо на зустрічі зачепили питання впровадження в Україні накопичувальної системи пенсійного забезпечення, для якого необхідно ухвалити законопроєкт № 2683, який передбачає, що всі категорії працюючого населення до досягнення ними 55 років мають брати участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення, а роботодавці у свою чергу мусять сплачувати пенсійні внески на користь таких найманих робітників.
Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.