В українського політв’язня Сергія Богайчука є підозра на COVID-19: Росію змушують вжити термінових заходів

15:42, 12 мая 2020
Суттєве погіршення стану здоров'я у Сергія відбулося після того, як його етапували з Брянського СІЗО до московської в’язниці.
В українського політв’язня Сергія Богайчука є підозра на COVID-19: Росію змушують вжити термінових заходів

В українського політв'язня Сергія Бугайчука підозра на зараження COVID-19. Про це повідомила обмудсмен Людмила Денісова на своєму Telegram-каналі. Так, у Бугайчука  з'явилися  симптоми гострої респіраторної хвороби: сухий кашель, підвищена температура, сильний головний біль та біль у суглобах.

Відомо, що суттєве погіршення стану здоров'я у Сергія відбулося після того, як його етапували з Брянського СІЗО до «ФКУСИЗО-7 УФСИН РОССИИ по г. Москве». По прибуттю до московської в'язниці його помістили на 14-денний карантин, який пізніше продовжили до 21 дня, адже російські лікарі повідомили, що він контактував з особою, у якої діагностували коронавірусну інфекцію COVID-19.

Адміністрація "ФКУ СИЗО-7 УФСИН РОССИИ по г. Москве", де утримується Сергій, досі не забезпечила його належною медичною допомогою — не зроблено жодного аналізу. Крім того, не забезпечено засобами індивідуального захисту та дезінфектором.

Керівництво пенітенціарної установи країни-окупанта свідомо порушує права громадянина України, передбачені пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з ув'язненими, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН і статтею 17 Федерального Закону № 103-ФЗ «Про утримання під вартою підозрюваних і звинувачених у вчиненні злочинів».

«Невідкладно звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити термінових заходів з метою належного медико-санітарного забезпечення Сергія Бугайчука з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, а також сприяти отриманню ним засобів індивідуального захисту і необхідного лікування», — зазначила обмудсмен.

Денісова також звертається до міжнародної спільноти продовжувати тиск на Російську Федерацію, щоб змусити країну-агресора виконувати норми міжнародного права та не порушувати права наших співгромадян, та сприяти якнайшвидшому звільненню бранців Кремля.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що у Кропивницькому СІЗО систематично знущалися із затриманих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
В судах не вистачає суддів: чим це загрожує
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Вита Бондарчук
  Вита Бондарчук
  судья Хозяйственного суда Киева
 • Сергей Головатый
  Сергей Головатый
  заместитель председателя Конституционного Суда Украины
 • Елена Заичко
  Елена Заичко
  судья Харьковского окружного административного суда
 • Виктор Пророк
  Виктор Пророк
  судья Большой Палаты Верховного Суда