Які пропозиції підприємців щодо касових апаратів вдалося відстояти на Комітеті

17:38, 20 сентября 2019
Народний депутат Ярослав Железняк розповів, які правки від підприємців були враховані при ухваленні законопроектів №1053-1 і №1073 щодо касових апаратів.
Які пропозиції підприємців щодо касових апаратів вдалося відстояти на Комітеті
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроекти, які пропонують запровадити касові апарати в смартфоні, — №1053-1 та №1073. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк на своїй сторінці в Facebook.

«Фракція «Голос» не голосувала за ці ініціативи, оскільки частина принципових правок від наших депутатів не була врахована.

Втім, значну частину пропозицій все ж вдалося відстояти на комітеті», — зазначив депутат.

Що вирішили на Комітеті:

  • Відкоригували перехідний період: застосування РРО для «спрощенців» 2-4-ї групи стає обов’язковим з 1 січня 2021 року. Обов’язкове РРО для «ризикових» груп підприємств та норма про кешбек запрацює з 1 жовтня 2020 року.
  • Уточнили, що до ризикових видів діяльності відноситься тільки продаж уживаних товарів в магазинах, а не на ринках. Уточнено перелік інших ризикових видів діяльності шляхом виключення з нього тих видів діяльності, яким займаються найменші підприємці.
  • Врегулювали питання штрафів та відтермінували їх застосування. До 1 жовтня 2020 року будуть діяти низькі штрафні санкції — 10% від вартості товару/послуги за перше порушення та 50% за кожне наступне. Повноцінні штрафи — 100 та 150% відповідно — почнуть діяти лише з 1 жовтня 2020 року. Штрафи за інші порушення суттєво зменшені порівняно з першим читанням, а деякі взагалі виключені.
  • Відстрочили застосування штрафних санкцій за порушення граничних термінів реєстрації акцизних накладних та відсутність реєстрації акцизної накладної.
  • Мінімальну суму для скарги по кешбеку підвищили зі 100 до 850 грн, що дозволить уникнути зловживань та скаргового «тролінгу».
  • Прибрали обов'язок зберігати на кожній окремій точці оригінали документів про облік товарів.
  • Збільшили ліміт обороту для ФОП на 2-й групі з 1,5 млн до 2,5 млн гривень.
  • Уточнили, що платниками єдиного податку не можуть бути суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність з надання послуг зв'язку (оскільки ліцензування цього виду діяльності було скасовано раніше).
  • Закріпили норму, аби використання Книги обліку розрахункових операцій було необов’язковим.
  • Дозволили по факту знімати покупцю готівкові кошти з платіжної картки при купівлі товарів. Це означає, що, здійснюючи покупку товару та сплачуючи за нього банківською картою, ви можете використати касу продавця ще й як банкомат та попросити видати вам частину коштів з картки готівкою.

Нагадаємо, що «Судово-юридична газета» проводить онлайн-трансляцію засідання Верховної Ради України.  

Також ми писали, що Рада схвалила закон про касові апарати.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду