Комітет з питань соцполітики не підтримав зміни до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

12:55, 9 сентября 2020
Засідання відбулося у режимі відеоконференції.
Комітет з питань соцполітики не підтримав зміни до закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування

Під час засідання, яке відбулося 8 вересня, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, обговорив шість законопроектів, з опрацювання яких Комітет визначено головним, щодо доцільності їх включення до порядку денного сесії. Зокрема, члени Комітету ухвалили рішення не включати чотири законопроекти та включити два проекти законів. Про це йдеться на сайті Уряду.

Народні депутати не підтримали включення до порядку денного законопроектів:

про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо зменшення пенсійного віку та страхового стажу як умов призначення пенсії за віком та відновлення розміру коефіцієнту страхового стажу 1,35 (№ 3052),

про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо підвищення розміру пенсій особам, які працювали в колгоспах, сільськогосподарських кооперативах, фермерських господарствах та сільськогосподарських підприємствах (організаціях) (№ 3243),

про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» щодо підвищення розміру компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду (№ 3244),

про внесення змін до статті 13 Закону України «Про соціальні послуги» щодо підвищення розміру компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду (№ 3244-1).

Народні депутати підтримали включення до порядку денного сесії проєктів Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо підвищення рівня пенсійного та соціального забезпечення окремих категорій осіб (№ 3596) та про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» щодо пенсійного та санаторно-курортного забезпечення (№ 3596-1). Законопроекти фокусують увагу на соціальному захисті людей з інвалідністю I групи, які отримали її внаслідок Чорнобильської аварії.

Також члени Комітету обговорили законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» (№ 3553, Президент України);

проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань забезпечення організації виконання військового обов’язку в особливий період (№ 3554).

Головна мета вище зазначених проектів – переформатувати наявні військові комісаріати в обласні територіальні центри, де буде розширено соціальний напрям діяльності, їхню роботу спрямують на забезпечення завдань територіальної оборони в рамках процесів децентралізації. Варто зазначити, що передбачено запровадження нового виду військової служби – військова служба за призовом осіб з числа резервістів в особливий період. За результатами обговорення народні депутати ухвалили рішення рекомендувати головному Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки прийняти законопроекти за основу та опрацювати питання захисту персональних даних щодо законопроекту № 3553.

Нардепи також рекомендували Комітету з питань бюджету прийняти за основу та в цілому проєкт Закону про внесення змін до розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо страхових виплат потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання (№ 3840) та відхилити альтернативний законопроект «Про внесення зміни до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо соціального страхування (№ 3840-1).

Раніше «Судово-юридична газета» писала про розгляда зміни до закону про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Олег Кравцив
  Олег Кравцив
  судья Львовского окружного административного суда
 • Любовь Калиниченко
  Любовь Калиниченко
  судья Киевского районного суда Одессы
 • Дмитрий Луспеник
  Дмитрий Луспеник
  судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда, секретарь Пленума Верховного Суда
 • Татьяна Гребенюк
  Татьяна Гребенюк
  судья Хозяйственного суда Харьковской области, член Рады судей Украины
 • Елена Истомина
  Елена Истомина
  судья Восточного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...