Рада розглядає антикарантинні закони для ФОП та ветований закон про електронні комунікації: трансляція

14:00, 1 декабря 2020
1 грудня проходить засідання Верховної Ради України.
Рада розглядає антикарантинні закони для ФОП та ветований закон про електронні комунікації: трансляція

Сьогодні, 1 грудня, проходить чергове пленарне засідання четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, на якому планується повторно розглянути Закон України «Про електронні комунікації» з пропозиціями Президента України, № 3014. Про це інформує пресслужба парламенту.

Також у цей день Верховна Рада планує розглянути питання про включення до порядку денного та прийняття рішення щодо скорочення строку для внесення альтернативних проєктів щодо трьох законопроєктів, направлених на соціальну підтримку підприємців на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, №№ 442944304431.

Серед законороєктів, запланованих до розгляду у першому читанні:

- проєкт Закону «Про віртуальні активи», №3637;

- проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною», № 3695 і 3695-1;

- проєкт Закону «Про внесення змін до закону України "Про освіту" щодо забезпечення якості навчальної літератури», №3900;

- проєкт Закону «Про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу», №3527;

- проєкт Закону «Про внесення змін до статті 59-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», №3034а;

- проєкт Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за викрадення, привласнення, збут, підроблення документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи, а також свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану та/або використання завідомо підроблених таких документів», №3946.

До розгляду у першому читанні також заплановані кілька законопроєктів, які стосуються агропромислового комплексу.

Верховна Рада планує розглянути у другому читанні проєкти законів, серед яких:

- проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», №3486;

- проєкт Закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями», №3760;

- проєкт Закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», №2194;

- проєкт Закону «Про Бюро економічної безпеки України», №3087-д;

- проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо закупівлі природного газу», №3176.

Також у другому читанні планується розглянути два проєкти законів, спрямовані на захист здоров’я і прав дітей.

Окрім того, Верховна Рада планує розглянути проєкти постанов: щодо налагодження залізничного сполучення північних районів Луганської області із загальною ме

режею української залізниці і про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування причин виникнення у 2020 році масштабних пожеж у Луганській області.


15:10 Головуючий закрив пленарне засідання.


14:48 За результатами голосування законопроект не набрав необхідної кількості голосів для прийняття у другому читанні та в цілому і 245 голосами було направлено на доопрацювання.


14:40 Після завершення розгляду всіх правок, на яких наполягали народні депутати, на голосування були поставлені враховані правки на підтвердження. Кілька з них підтримані. Їх підтвердження суттєво вплинуло на текст законопроекту і представник профільного комітету запропонував направити законопроект на повторне друге читання.


14:02 Народні депутати розглядають правки до підготовленого до другого читання проекту Закону про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями №3760.


13:50 Законопроект №4439д 326 голосами було включено до порядку денного, 320 голосами «за» прийнято за основу і 319 голосами   - в цілому.


13:40 Головуючий повідомив, що профільний комітет підготував законопроект за №4439д щодо врегулювання ситуації, пов’язаної із збереженням спрощеної системи оподаткування для ФОП.

Головуючий також повідомив, він отримав листа, підписаного усіма представниками депутатських фракцій і груп, про застосування процедури ad hoc під час розгляду цього законопроекту.

Головуючий надав слово для доповіді по законопроекту народному депутату Ярославу Железняку. Він доповів про основні положення законопроекту, спрямованого на забезпечення створення умов для адаптації малого бізнесу до застосування нових правил обліку розрахункових операцій, зменшення адміністративного навантаження на бізнес, збереження робочих місць, розвиток підприємництва та виведення економіки з тіні, що призведе до збільшення доходів як державного, так і місцевих бюджетів.


13:30 Проект Закону про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо підвищення дітям з інвалідністю, постраждалим від вибухонебезпечних предметів, розміру державної соціальної допомоги №3573 доповів заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко.

Альтернативний законопроект №3573-1 доповіла народний депутат Наталія Королевська.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова доповіла рішення Комітету, який рекомендував прийняти за основу урядовий законопроект.

Народні депутати розглянули правки до підготовленого до другого читання проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з окремих операцій на період реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги та інших питань державного боргу №3039а.

За результатами голосування 304 голосами проект Закону прийнято у другому читанні і в цілому.


13:02 Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова доповіла рішення Комітету, який за результатами розгляду прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект за основу з дорученням Комітету підготувати законопроект до другого читання, передбачивши внесення відповідних змін, зазначених у висновку Комітету, та з урахуванням пропозицій і правок суб’єктів права законодавчої ініціативи.

Законопроект 226 голосами «за» прийнято за основу.


12:50 Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу” №3527 доповідає народний депутат Михайло Лаба.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 5 Закону України «Про гуманітарну допомогу», якими до повноважень Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій віднести визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 12 тонн (в чинних положеннях Закону - до 3 тонн).


12:10 У пленарному засіданні оголошено перерву.


12:05 Альтернативний законопроект №3695-1 доповів народний депутат Дмитро Чорний.

Голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова доповіла рішення Комітету, який рекомендував прийняти за основу законопроект за №3695.

За результатами голосування законопроект 301 голосом «за» прийнято за основу.


12:00 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною №3695

доповіла народний депутат Марина Бардіна. Вона зазначила, що цим законопроектом пропонується забезпечити рівні можливості матері та батька на догляд за дитиною та поєднання трудової діяльності із сімейними обов'язками; усунути законодавчі прогалини, які обмежують права чоловіка на відпустку для догляду за дитиною; створити передумови для посилення ролі батька у процесі вихованні дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні.


11:50 Проект Закону про внесення змін до Господарського кодексу України щодо усунення правових колізій у вимогах до статуту товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю №3497 доповідає народний депутат Володмир Цабаль. 

Голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха доповів рішення Комітету, який рекомендував Верховній Раді прийняти законопроект за основу.

290 голосами «за» народні депутати підтримали законопроект у першому читанні.


11:45 До порядку денного четвертої сесії включено проект Закону про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 №4429; про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 №4430; про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" №4431.


11:30 Заступник голови Комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко доповів рішення Комітету, який вивчив обґрунтованість Пропозицій Президента України до Закону України «Про електронні комунікації» та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді підтримати Пропозиції Президента України та направити Закон України «Про електронні комунікації» №3014 на доопрацювання в Комітет з питань цифрової трансформації.

За результатами голосування Закон України "Про електронні комунікації" з пропозиціями Президента України 298 голосами направлено на доопрацювання у профільний комітет.


11:20 Народні депутати повторно розглянули Закон України "Про електронні комунікації" з пропозиціями Президента України.

Пропозиції Президента України доповів Представник Президента України у Конституційному Суді Федір Веніславський. Він повідомив, що Президент України 29 жовтня 2020 року повернув до Верховної Ради України Закон України «Про електронні комунікації» та запропонував зазначений Закон доопрацювати з метою приведення його положень у відповідність з Основним Законом держави, усунення існуючих прогалин та недоліків.


11:10 Народні депутати приступили до розгляду питань порядку денного.

Вони розглянули проект Постанови про внесення змін до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання №3050а-10За результатами голосування проект Постанови 276 голосами «за» прийнято в цілому.


11:00 Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков поінформував про результати наради керівництва Верховної Ради з керівниками депутатських фракцій і груп. На нараді було досягнуто домовленості про підготовку на основі зареєстрованих законопроектів проекту про врегулювання ситуації з ФОПами.

Голова Верховної Ради дав доручення профільному комітету невідкладно зібратися о 12-й годині на засідання.


10:30 Після закінчення виступів головуючий оголосив перерву у засіданні, запросивши на нараду керівників депутатських фракцій і груп.


10:10 Головуючий надав слово представникам депутатських фракцій і груп, які виступають з оголошеннями, заявами, повідомленнями, пропозиціями.


10:00  Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков відкрив пленарне засідання.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла про деталі президентського законопроєкту про підтримку бізнесу у карантин.

Додамо, виплати ФОПам по 8 тис. грн можуть початися вже наступного тижня

Нагадаємо, Стефанчук закликав Раду розглянути законопроєкт про всеукраїнський референдум. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути у курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Ольга Совгиря о реформе Конституционного Суда
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Ирина Фаловская
    Ирина Фаловская
    судья Кассационного гражданского суда Верховного Суда
загрузка...