Рада прийняла закон щодо врегулювання конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування

11:00, 3 декабря 2020
Парламент вніс зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Рада прийняла закон щодо врегулювання конфлікту інтересів в органах місцевого самоврядування
Джерело фото: dspif.gov.ua

Сьогодні, 3 грудня, парламент прийняв Закон «Про внесення змін до статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». Про це свідчать дані на сайті парламенту.

Законопроєкт №3034а пропонує викласти в новій редакції ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та визначити, що врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів здійснюється відповідно до Закону України «Про запобігання корупції».

 Закон спрямований на вирішення існуючих колізій у законодавстві щодо врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

У пояснювальній записці зазначається: «наразі у профільному законодавстві про конфлікт інтересів існує колізія, яка суперечить принципу правової визначеності та дозволяє недобросовісним особам уникати відповідальності за явно протиправні діяння. Цей законопроєкт покликаний усунути існуючі протиріччя та однозначно визначити, що врегулювання конфлікту інтересів у діяльності депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів має здійснюватися за Законом «Про запобігання корупції», який забороняє дії в умовах конфлікту інтересів».

Автори законопроєкту звернули увагу на те, що судова практика щодо співвідношення Закону «Про місцеве самоврядування» та Закону «Про запобігання корупції» щодо конфлікту інтересів також різниться. В Єдиному державному реєстрі судових рішень наявні рішення як на користь примату ст. 59-1 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», так і на користь примату норми ч. 2 ст. 35 Закону «Про запобігання корупції».

Нагадаємо, вчора, 2 грудня, парламент прийняв Закон «Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Відповідальність за керування авто в стані сп’яніння: що планують законодавці
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Игорь Грамчук
  Игорь Грамчук
  судья Хозяйственного суда Хмельницкой области
 • Михаил Грыцив
  Михаил Грыцив
  судья Большой Палаты Верховного Суда
 • Эдуард Швед
  Эдуард Швед
  судья Высшего административного суда Украины
 • Рано Аюпова
  Рано Аюпова
  судья Хозяйственного суда Харьковской области
загрузка...