Парламент встановив вимоги до освіти помічників нардепів

14:44, 3 декабря 2020
Депутати схвалили за основу та в цілому відповідний законопроект №3644-д.
Парламент встановив вимоги до освіти помічників нардепів
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У четвер, 3 грудня, Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про статус народного депутата України».

Законом встановлено, що помічником-консультантом народного депутата може бути лише громадянин України, який вільно володіє державною мовою, і який працює за строковим трудовим договором (на постійній основі чи за сумісництвом) або на громадських засадах.

Згідно із Законом, «Помічником-консультантом за строковим трудовим договором (на постійній основі чи за сумісництвом) може працювати особа, яка має вищу освіту ступеня молодшого бакалавра або бакалавра».

Законом визначено, що помічники-консультанти народного депутата за його заявою прикріплюються до Апарату Верховної Ради України: які працюють за строковим трудовим договором (на постійній основі чи за сумісництвом), - для кадрового та фінансового обслуговування, які працюють на громадських засадах, - для кадрового обслуговування.

Законом встановлено, що «Виключно за рахунок та в межах загального фонду, встановленого народному депутату на відповідний рік для оплати праці його помічників-консультантів, народний депутат здійснює розподіл коштів для виплати помічникам-консультантам: заробітної плати, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, заробітної плати за час відпустки, матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки, грошової компенсації, передбаченої статтею 24 Закону України «Про відпустки», за всі невикористані помічником-консультантом дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки.

Зазначені виплати здійснюються Апаратом Верховної Ради України за поданнями народного депутата.

За умови використання помічником-консультантом народного депутата повної тривалості щорічної основної відпустки та додаткової відпустки до закінчення робочого року, за який вона надається, та/або виплати йому грошової компенсації, передбаченої статтею 24 Закону України «Про відпустки», за всі невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки, а також здійснення помічнику-консультанту народного депутата у поточному році виплат матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, заробітної плати за час відпустки, матеріальної допомоги для оздоровлення під час надання щорічної основної відпустки, залишок коштів загального фонду, встановленого народному депутату для оплати праці помічників-консультантів, може бути використаний народним депутатом для сплати визначених договорами чи угодами робіт, послуг, пов'язаних із виконанням депутатських повноважень».

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, окрім підпункту 3 пункту 1 цього Закону, що набирає чинності з 1 січня 2021 року.

Відповідні зміни внесено до статті 34 Закону України «Про статус народного депутата України».

Проєкт Закону зареєстровано за №3644-д.

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла, що парламент прийняв за основу проєкт закону про правила відбування адміністративного арешту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду