Кабмін підтримав законопроект про довгострокові зобов’язання в рамках державно-приватного партнерства

15:40, 20 января 2021
Поки що держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання, оскільки діє принцип трирічного бюджетного планування.
Кабмін підтримав законопроект про довгострокові зобов’язання в рамках державно-приватного партнерства

Сьогодні, 20 січня, Кабмін схвалив проект Закону України щодо запровадження довгострокових зобов’язань в рамках здійснення державно-приватного партнерства (концесії). Про це йдеться на урядовому порталі.

«Законопроект дозволить забезпечити повноцінне функціонування механізму державно-приватного партнерства для усіх сфер діяльності та створити умови для зростання обсягу залучених інвестицій», - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, наразі в Україні існує прогресивний механізм співробітництва між державою та бізнесом – державно-приватне партнерство (ДПП). Основна відмінність цього механізму від будь-яких інших – це довгостроковість, адже договір у рамках ДПП укладається терміном від 5 до 50 років. Такі договори передбачають виконання певних фінансових зобов’язань протягом всього строку дії договору. Для проектів у соціальних сферах та сфері автомобільних доріг ці зобов’язання можуть бути критичними.

Однак поки що держава позбавлена можливості брати довгострокові зобов’язання, оскільки діє принцип трирічного бюджетного планування. Тому Мінекономіки розробило законопроект, що гарантуватиме інвесторам виконання державою своїх довгострокових зобов'язань в рамках державно-приватного партнерства.

Так, інвестовані кошти дозволять модернізувати існуючу та створити нову інфраструктуру України у соціальній, транспортній, енергетичній, житлово-комунальній сферах для надання якісних послуг громадянам.

Також на сьогоднішньому засіданні Уряд розпорядився провести інвентаризацію частини земель Чорнобильської зони.

Крім того, Кабмін передав «Укрінтеренерго»до сфери управління Мінекономіки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Компенсація суддівської винагороди за карантин та зарплата апарату судів: що робити
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Альбина Кадегроб
  Альбина Кадегроб
  судья Одесского апелляционного суда
 • Станислав Кравченко
  Станислав Кравченко
  председатель Кассационного уголовного суда Верховного Суда
 • Юрий Черпак
  Юрий Черпак
  судья Высшего административного суда Украины
 • Зоряна Лунь
  Зоряна Лунь
  судья Львовского окружного административного суда
загрузка...