Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації

09:30, 8 мая 2021
У документі йдеться про те, що центр буде підпорядковуватися Раді національної безпеки і оборони України, а координувати його діяльність буде безпосередньо секретар РНБО.
Зеленський затвердив положення про Центр протидії дезінформації

Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 7 травня, затвердив положення про Центр протидії дезінформації в Україні. Документ визначає, хто призначатиме керівника центру та чим займатиметься цей орган.

Про це йдеться на сайті Офісу президента.

У документі йдеться про те, що центр буде підпорядковуватися Раді національної безпеки і оборони України, а координувати його діяльність буде безпосередньо секретар РНБО. Керівника центру призначатиме та звільнятиме Президент за поданням секретаря РНБО.

Гранична чисельність працівників становить 52 особи. Кабінет Міністрів повинен у двотижневий строк визначити умови оплати праці співробітників Центру.

Центр протидії дезінформації очолює керівник, якого призначає та звільняє з посади Президент України за поданням секретаря РНБО.

Центр забезпечує протидію як наявним, так і прогнозованим загрозам нацбезпеці та національним інтересам в інформаційній сфері, виявляє та протидіє дезінформації, пропаганді, деструктивним інформаційним впливам і кампаніям, а також має запобігати спробам маніпулювання громадською думкою.

Він повинен проводити аналіз та моніторинг подій і явищ у інформаційному просторі, стану інформаційної безпеки та присутності України у світовому інформаційному просторі.

Також ЦПД виявлятиме та вивчатиме поточні й прогнозовані загрози інформаційній безпеці України, чинники, що впливають на їхнє формування, а також прогнозуватиме наслідки для національних інтересів.

Центр забезпечуватиме РНБО інформаційно-аналітичними матеріалами щодо інформаційної безпеки України.

Крім того, Центр братиме участь у розробці та реалізації Стратегії інформаційної безпеки, здійсненні аналізу стану її реалізації, зокрема з питань протидії дезінформації.

ЦПД може одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, правоохоронних і розвідувальних органів, прокуратури, органів місцевого самоврядування, підприємств і організацій, незалежно від форм власності та підпорядкування, статистичні дані, інформацію, довідкові матеріали тощо.

Також «Судово-юридична газета» писала, що Зеленський підписав закон про рівні права матері й батька в отриманні відпустки для догляду за дитиною.

Додамо також, що Президент під час розмови з сенатором США про Донбас сказав, що менше снайперського вогню, а тому менше загиблих за останні дні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Кандидати у судді звернулися до Президента Зеленського
Кандидати у судді звернулися до Президента Зеленського
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталія Кухар
  Наталія Кухар
  суддя Львівського окружного адміністративного суду
 • Олексій Крестьянінов
  Олексій Крестьянінов
  заступник голови Східного апеляційного господарського суду
 • Ігор Сліденко
  Ігор Сліденко
  Павло Прохоров суддя Київського районного суду м. Одеси
 • Олег Ільїн
  Олег Ільїн
  суддя Східного апеляційного господарського суду
загрузка...