Чи оподатковується нерухомість, отримана у спадщину: у ДФС пояснили

14:37, 15 февраля 2019
Такі об’єкти спадщини оподатковується за нульовою ставкою податку.
Чи оподатковується нерухомість, отримана у спадщину: у ДФС пояснили
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Якщо у 2018 році фізична особа отримала у спадщину від батька чи бабусі нерухоме майно, то дохід у вигляді вартості цього майна не оподатковується. Про це повідомляє прес-служба ДФС.

«Тобто об’єкти спадщини, що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. При цьому членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. А членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки», — йдеться у повідомленні.

Аналогічний порядок оподаткування при отриманні майна у дарунок від членів сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення. Разом з тим, слід зазначити, що для застосування зазначеного порядку оподаткування між обдарованим та дарувальником повинен бути укладений договір відповідно до норм Цивільного кодексу України.

«У такому випадку подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — річна податкова декларація) не потрібно, але за відсутності інших підстав, коли подання декларації є обов’язковим. Наприклад, платник податку отримав доходи від продажу корпоративних прав підприємства та отримав у спадщину нерухоме майно, то в такому випадку річну податкову декларацію необхідно подати.

Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, здійснюється у порядку, встановленому ст. 174 р. IV Податкового кодексу України», — додали у ДФС. 

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Державна фіскальна служба України повідомила: відповідно до п. 179.1 ст. 179 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи у випадках, передбачених розділом IV Кодексу.

Крім того, Державна фіскальна Служба України ввела у дію нові коди бюджетної класифікації ПДФО та військового збору.

Також ми повідомляли, що зміни до Податкового кодексу України, що набули чинності з початку 2019 року. Передбачено, що на запит ДФСУ платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті.

Как остановить безосновательное давление на бизнес, выполняет ли свою роль прокуратура и эффективен ли институт следственных судей
Telegram канал Sud.ua
Как остановить безосновательное давление на бизнес, выполняет ли свою роль прокуратура и эффективен ли институт следственных судей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Роман Кисіль
    Роман Кисіль
    суддя Запорізького окружного адміністративного суду
  • Лев Кишакевич
    Лев Кишакевич
    голова Етичної Ради, суддя Великої Палати Верховного Суду
  • Юрій Луганський
    Юрій Луганський
    суддя Верховного Суду у Касаційному кримінальному суді