На скільки ефективна вакцина Moderna після ревакцинації: деталі

08:45, 24 октября 2021
Дослідження було проведене на мавпах та показало збільшення числа нейтралізуючих антитіл проти всіх варіантів коронавірусу.
На скільки ефективна вакцина Moderna після ревакцинації: деталі

Дослідники США довели, що отримання бустерної дози вакцини Moderna через півроку після вакцинації значно збільшив у макак-резусів число нейтралізуючих антитіл проти всіх варіантів SARS-CoV-2. Стаття вчених c оцінкою ефективності ревакцинації препаратом опублікована в журналі Science, – повідомляє Рortaltele.

Фахівці з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань Національного центру охорони здоров’я США, компанії Moderna, а також університетів Еморі і Джонса Хопкінса почали проводити дослідження шість місяців тому, коли найбільш поширеним варіантом коронавіруса в Америці був «бета»-варіант. На ньому і сфокусували увагу дослідники: отримавшим дві дози вакцини макак-резусам давали або «оригінальну» вакцину mRNA-1273, або mRNA-1273.β – яка містила послідовність S-білка «бета»-варіанту.

Як результат, для першої групи спостерігалося збільшення титру IgG антитіл в чотири рази, для другої – і шість. Через два тижні після ревакцинації титри антитіл у макак-резусів повернулися на піковий рівень. Подібна реакція спостерігалася для всіх варіантів – «бета», «дельта», «гамма», «епсілон». Підвищене вироблення антитіл зберігалася принаймні через вісім тижнів після отримання бустерної дози і більше, ніж після отримання другої дози. Ревакцинація забезпечувала високий рівень захисту, істотно пригнічуючи реплікацію вірусу в дихальних шляхах і носі.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що екснардепка намагалася потрапити в Україну з підробленим COVID-сертифікатом.

Додамо, ми писали про те, які реакції організму на вакцинацію є нормальними: деталі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВщоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...