Ціна та ефективність: рейтинги найкращих позашляховиків 2021 року

19:10, 31 декабря 2021
Спеціальний рейтинг найкращих варіантів за цінами та ефективністю.
Ціна та ефективність: рейтинги найкращих позашляховиків 2021 року
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Рейтинг має допомогти обрати найкращий кросовер завдяки тому, що до нього включені одразу два переліки найкращих автомобілів.

Кросовер та позашляховик залишаються найпопулярнішими рішеннями на ринку автомобілів, тому Motorcar вирішив створити спеціальний рейтинг найкращих варіантів за цінами та ефективністю. 

Але що найголовніше при виборі кросовера? Питання економності завжди було проблемним для власників машин із вищим кліренсом й відповідною аеродинамікою.

Іноді навіть офіційні показники, опубліковані в брошурах із продажу автомобілів, можуть спокусити придбати певну модель, але результати часто вводять в оману. Які ж реальні витрати пального має сучасний кросовер.

Рейтинг найефективніших кросоверів

  1. Kia Niro 1.6 GDi Hybrid

Витрати пального: 5,09 л/100 км

Звісно, автомобіль не має такого сенсу, як повністю електричний e-Niro, але цей гібридний кросовер все ж досяг витрати пального 5,11 л/100 км. Його практичний салон і семирічна гарантія є ще одним плюсом.

  1. Mercedes GLA 220d

Витрати пального: 5,06 л/100 км

Плавний і потужний дизельний двигун 220d добре підходить для GLA, і він також добре ставиться до гаманця. В іншому, GLA вражає добре контрольованою їздою та особливим інтер’єром. Але це дорогий вибір, тому економія пального не одразу відіб’ється.

  1. Volkswagen T-Cross 1.0 TSI

Витрати пального: 5,05 л/100 км

T-Cross є достатньо просторий для невеликої родини, але водночас на ньому добре їздити. Цей 1,0-літровий бензиновий двигун сильно тягне, і, хоча він не такий швидкий, як деякі конкуренти, він принаймні буде добрішим до гаманця.

  1. Suzuki Vitara 1.4 Boosterjet Hybrid

Витрати пального: 5,04 л/100 км

Vitara – це просторий і практичний вибір на ринку невеликих кросоверів, й навіть обравши дешевшу комплектацію, можна отримати гарне співвідношення ціни та якості. Хоча у конкурентів все ж кращий інтер’єр, а інформаційно-розважальна система на моделях початкового рівня є досить простою.

  1. Peugeot 2008 1.2 Puretech 130

Витрати пального: 4,97 л/100 км

1,2-літровий бензиновий двигун Peugeot потужністю 128 кінських сил можна знайти у цілій низці моделей, тому що він сильно тягне на низьких оборотах і ніколи не задихається. Це також економічний мотор в реальних умовах.

  1. Hyundai Kona 1.6 GDi Hybrid

Витрати пального: 4,96 л/100 км

Завдяки низьким викидам C02 від цієї гібридної версії та оснащеній базовій версії, Hyundai Kona може багато чим сподобатися. Однак суперники більш практичні і мають кращі «фішки».

  1. Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid

Витрати пального: 4,96 л/100 км

Цей 2,0-літровий бензиновий двигун і електричний двигун є єдиним вибором у CR-V, тому він дуже економний. Він також дуже живий, з миттєвим прискоренням завдяки автоматичній коробці передач CVT. Найбільший кросовер Honda також просторий всередині та має комфортну їзду.

  1. Toyota RAV4 2.5 Hybrid

Витрати пального: 4,8 л/100 км

RAV4 досить звичайний для водіння, але його сильні сторони лежать в іншому місці. Справжніми перевагами є низькі експлуатаційні витрати (включаючи вражаючу економічність), висока вартість перепродажу та дуже хороші показники надійності.

  1. Suzuki Ignis 1.2 Dualjet Hybrid

Витрати пального: 3,99 л/100 км

1,2-літровий бензиновий двигун у цій версії Ignis може мати лише 82 кінські сили, але він ніколи не рухається повільно, оскільки м’яка гібридна система використовує свою електричну потужність, щоб допомогти розгону. Результатом є дійсно економний невеликий кросовер, який також просторий всередині.

  1. Toyota Yaris Cross 1.5

Витрати пального: 3,91 л/100 км

Кросовер Yaris Cross із 1,5-літровим бензиновим та електричним двигунами пропонує найкращі витрати пального та високу позицію водія, яку сьогодні шукають багато покупців. Він також виявляється найефективнішим позашляховиком, який коли-небудь тестувало видання What Car?

Рейтинг найкращих вживаних кросоверів за 12000 євро

10. Mazda CX-5

CX-5 першого покоління, коли він з’явився, був набагато приємнішим у керуванні, ніж Nissan Qashqai того часу, та й набагато просторішим із багажником, у якому можна легко помістити достатньо багажу для сімейного відпочинку.

Задні сидіння цього кросовера досить широкі, щоб там могли сидіти три людини, чого не можуть запропонувати багато сімейних позашляховиків. Крім іншого, він також надійний і добре обладнаний.

Переваги

Недоліки

Просторий салон

Гостра керованість

Хороша економічність бензинового двигуна

Багато дорожнього шуму

Жорстка їзда на спортивних моделях

Похмурий інтер’єр

9. Kia Sportage

Попереднє покоління Sportage вже програє у дизайні своєму наступнику, але кросовер досі кращий за багатьох конкурентів за простором і практичністю.

До речі, попри презентацію нової генерації, в Україні досі продається попередня версія. Але й примірники 2015 року можуть втиснутись у вказаний бюджет й це надасть багато років практичної та надійної їзди.

Дебют же нової генерації кросовера на українському ринку має відбутись на початку 2022 року.

Переваги

Недоліки

Просторий і практичний салон

Хороше співвідношення ціни і якості

Акуратне кермо

Дизельний двигун може бути шумним

Невпевнена їзда та керованість

Немає автоматичного екстреного гальмування

8. Honda CR-V

CR-V в першу чергу націлений на тих, хто бажає залишитися на асфальті, а не кататися бездоріжжям, але це елегантний і солідний сімейний позашляховик. Він величезний всередині, дуже надійний і досить ощадливий з 1,6-літровим дизельним двигуном.

Загалом, класичний позашляховик можна знайти й в кращому стані, якщо трохи додати до вказаного бюджету.

Переваги

Недоліки

Легко керувати

Ефективний 1,6-літровий дизельний двигун

Практичний й добре побудований салон

Дорожче деяких конкурентів

Базові комплектації мають мало опцій

У керуванні програє найкращим у класі

7. Suzuki Ignis

Це один із найменших кросоверів, але він також є одним із найкращих за ціною. За 12 000 євро можна придбати примірник із невеликим пробігом і, можливо, навіть із трирічною гарантією, що залишилася.

Більше того, мініатюрні розміри роблять SUV ідеальним для міста, але всередині є місце для чотирьох дорослих і дуже непоганий інтер’єр. Якщо потрібен стильний маленький позашляховик, який працює в місті, Ignis має бути першим у переліку.

Переваги

Недоліки

Просторий для міського автомобіля

Більшість моделей добре оснащені

Спритний в поворотах

Нервова ходова якість

Нечіткість кермового управління

Непроста медійна система

6. Volkswagen Tiguan

Цей Tiguan зайняв би набагато вище місце в рейтингу, якби бюджет був трохи більшим. За зазначені гроші можна придбати оновлений приклад версії першого покоління.

Й хоча кросовер виглядає не так захопливо, але він практичний, ефективний і вишуканий, а також має звичайні високі стандарти салону VW. Загалом, дуже бажаний і заслужено популярний позашляховик.

Переваги

Недоліки

Вишуканий інтер’єр

Ефективні двигуни

Просторий

Тверда їзда

Обмежені можливості для бездоріжжя

Порівняно дорогий

5. Skoda Yeti

Позашляховий зовнішній вигляд, великі колісні арки, підняті рейлінги на даху та облицювання нижньої частини кузова надають Yeti справжню міцність. На щастя, за цим зовнішнім виглядом практичного та економічного позашляховика немає нічого огидного.

При цьому модель має гарну моторну лінійку, й будь-яка комплектація забезпечить чудове водіння та багато внутрішнього простору. Тим більше, за зазначеного бюджету можна придбати один з останніх Yeti.

Переваги

Недоліки

Приємно керувати

Просторий салон

Деякі ефективні версії

Занадто багато вітру та шуму від дороги

На поганих поверхнях їзда нервує

Знімні задні сидіння нескладні

4. Dacia Duster

За 12 000 євро можна придбати й дорестайлінговий Duster, який став бестселером для марки. Враховуючи, що після рейстайлінгу технічно нічого не змінилось, позашляховик так само добре їде, й при цьому зручний та дешевий в експлуатації.

Для тривалих мандрівок, у салоні краще розміщувати лише четверо дорослих, а брати п’ятьох варто лише у крайньому випадку. Інтер’єр, можливо, не найвищої якості, але в цілому цей бюджетний позашляховик готовий до будь-яких випробувань.

Переваги

Недоліки

Багато машини за гроші

Великий багажник

Версія 4×4 дуже здібна

Мало обладнання у базових комплектаціях

Інтер’єр виглядає дешево

Невтішний рейтинг безпеки Euro NCAP

3. Renault Captur

Renault Captur був найбільш продаваним компактним позашляховиком в Європі в 2016 році – і оскільки модель першого покоління мала хороший і довгий термін служби, вона дожила до нової генерації в 2019 році та має багато вживаних прикладів.

У діапазоні двигунів є хороший вибір від дрібних бензинових до економних дизельних двигунів. За вказаний бюджет можна знайти модель 2017 року випуску.

Переваги

Недоліки

Практичний інтер’єр

Вражаюча витонченість

Добре обладнаний

До рестайлінгу погана якість салону

Деякі двигуни мають слабку продуктивність

Мало місця для ніг ззаду

2. Nissan Qashqai

Qashqai фактично вказав дорогу всім іншим кросоверам, коли з’явився на ринку ще в 2008 році. Ця версія другого покоління насправді підняла плану ще вище, коли була представлена в 2014 році. Кросовер надзвичайно практичний, просторий всередині та зручний. Лише поганий рейтинг надійності затьмарює переваги Qashqai.

До речі, нове покоління було представлено лише цього року й ось-ось з’явиться в Україні.

Переваги

Недоліки

Тихий і комфортний

Сьорбає паливо

Багато обладнання

Погана надійність

Жорстка їзда на 19-дюймових колесах

Обмежений огляд ззаду

1. Suzuki Vitara

Кросовером Vitara добре керувати, він має комфортну їзду, багато внутрішнього простору та хорошу сенсорну інформаційно-розважальну систему в комплектації SZ-T або вище. Крім того, його показники надійності дуже сильні, а також він напрочуд економний.

«Вітара» продається з 2015 року, тому є великий вибір в автосалонах вживаних авто, але за зазначений бюджет у 12 тисяч євро можна знайти автомобіль 2016 року випуску з одним із попередніх 1,6-літрових двигунів.

Переваги

Недоліки

Гарні манери водіння

Просторий і практичний салон

Добре обладнаний

Високі викиди на деяких бензинових моделях

Дизельні двигуни можуть бути шумними

Деякі оздоблення здаються ламкими

Також «Судово-юридична газета» писала, які штрафи для водіїв за перевищення дозволеної швидкості руху вигадували депутати протягом року.

Додамо, що ми розповідали, на яку суму будуть штрафувати за неправильний малюнок протектора: ініціатива від «Слуг народу».

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Шевченко
    Олександр Шевченко
    суддя Харківського окружного адміністративного суду
  • Тетяна Гордієнко
    Тетяна Гордієнко
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду
  • Євген Марич
    Євген Марич
    суддя Миколаївського окружного адміністративного суду