Верховний Суд вважає, що суди недостатньо обґрунтовують застосування статті 75 КК

16:35, 2 марта 2020
Масове звільнення від відбування покарань створює негативне враження про судову систему.
Верховний Суд вважає, що суди недостатньо обґрунтовують застосування статті 75 КК
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Про помилки, які допускають суди в кримінальному судочинстві, ішла розмова у Верховному Суді під час спільної наради з головами апеляційних та касаційних судів, яка пройшла за участю голів Державної судової адміністрації України та Вищої ради правосуддя.

Перше, на що звертають увагу судді вищої судової інстанції, — це те, що апеляційні суди, безпосередньо не досліджуючи докази, надають їм іншу оцінку, ніж та, яку надав суд першої інстанції. У таких випадках Верховний Суд скасовує судові рішення та направляє їх на новий розгляд для виправлення таких помилок.

Голова Верховного Суду Валентина Данішевська звернула увагу голів апеляційних судів на той факт, що поширеними стали випадки необґрунтованого звільнення особи від відбування покарання з випробуванням на підставі статті 75 статті кримінального кодексу України. Суди не мотивують належним чином, чому саме в окремих випадках необхідно звільнити засудженого від покарання з випробуванням. Такі вироки визнаються винесеними необґрунтовано та, відповідно, скасовуються.

Валентина Данішевська наголосила, що судова система внаслідок цього зазнає репутаційних втрат. Якщо злочин сприймається суспільством як значний, а суди масово звільняють злочинців від відбування покарання, то це створює негативне враження про суддів як з боку потерпілих, так і з боку широкої громадськості.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Велика Палата ВС закрила провадження у справі щодо конкурсу на зайняття посад суддів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый