ККС ВС розповів, скільки копій апеляційних скарг необхідно подавати

09:47, 21 марта 2020
ККС ВС: обвинувачений та захисник – різні процесуальні фігури, тому апеляційні скарги для них необхідно надсилати окремо.
ККС ВС розповів, скільки копій апеляційних скарг необхідно подавати

Вироком Печерського районного суду м. Києва по справі № 757/57453/17-к затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором та особою, винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 212 КК України.

На це судове рішення подані апеляційні скарги, які ухвалою Київського апеляційного суду залишені без руху у зв`язку з їхньою невідповідністю вимогам закону. Також надано скаржникам строк 10 днів на усунення виявлених недоліків.

Ухвалою Київського апеляційного суду зазначені апеляційні скарги повернуті особам, які їх подали, оскільки недоліки апеляційних скарг були усунуті лише частково. А саме, скаржники не додали копій апеляційних скарг у кількості, необхідній для їхнього надсилання сторонам кримінального провадження та іншим учасникам судового провадження, інтересів яких стосуються апеляційні скарги.

Касаційний кримінальний суд при розгляді касаційної скарги звернув увагу на наступне.

Суд не наділений повноваженнями виготовляти копії апеляційних скарг для направлення їх усім учасникам провадження, ця вимога висувається виключно до особи, яка подає таку скаргу. Тому доводи касаційної скарги про достатню кількість копій та вибіркове надіслання їх не усім учасникам судового провадження не ґрунтуються на вимогах закону.

Відповідно до ст.3 КПК України, стороною кримінального провадження з боку захисту є підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий, особа, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішувалося питання про їх застосування, їхні захисники та законні представники. Тобто закон виокремлює захисника як окрему процесуальну фігуру, і її не слід ототожнювати із особою, захист якої він здійснює.

Кожен із учасників окремо повинен отримати копію апеляційної скарги для ознайомлення із нею та подання заперечень.

Раніше Голова ККС пояснив, чому в судах затягується розгляд кримінальних справ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Суди і коронавірус: як суди можуть працювати в умовах карантину
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Владимир Бугиль
  Владимир Бугиль
  судья Шевченковского районного суда Киева
 • Андрей Горяйнов
  Андрей Горяйнов
  председатель Шестого апелляционного административного суда
 • Татьяна Шилова
  Татьяна Шилова
  член Высшей квалификационной комиссии судей Украины в 2015-2019 гг.
 • Галина Разюк
  Галина Разюк
  заместитель председателя Юго-западного апелляционного хозяйственного суда