Перерахунок пенсій працівникам органів прокуратури: подано законопроект

13:18, 23 апреля 2020
Право на перерахунок призначених пенсій прокурорсько-слідчим працівникам: що пропонує новий законопроект.
Перерахунок пенсій працівникам органів прокуратури: подано законопроект
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

До Верховної Ради подано Проект Закону №3325 про внесення змін до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» щодо забезпечення права на перерахунок пенсій працівникам органів прокуратури. Ініціатором законопроекту виступив народний депутат з політичної партії «Слуга народу» Максим Павлюк.

Законопроект підготовлено з метою приведення положень Закону «Про прокуратуру» у відповідність до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7-р(ІІ) 2019 та забезпечення права на перерахунок пенсій працівникам органів прокуратури.

Таким чином, проектом Закону запропоновано внести наступні зміни до статті 86 Закону України «Про прокуратуру»:

  • призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв’язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок;
  • у випадку прийняття законопроекту перерахунок пенсій  буде проводитися з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

Зазначається, якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв’язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Ініціатор законопроекту звертає увагу, що часто виникають складнощі у розумінні поняття «посада прокурора».

Законопроект пропонує уточнити, кого саме стосуватимуться законодавчі зміни.

«Під посадами прокурорів у цій статті слід розуміти посади, зазначені у статті 15 цього Закону, а також прокурорсько-слідчі посади:

  • Генерального прокурора України, першого заступника, заступників Генерального прокурора України, їх старших помічників та помічників;
  • прокурорів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, спеціалізованих прокуратур (на правах обласних), їх перших заступників, заступників;
  • міжрайонних прокурорів, прокурорів міст, районів, районів у містах та прирівняних до них спеціалізованих прокуратур, їх перших заступників і заступників;
  • начальників головних управлінь, управлінь, відділів прокуратур, їх перших заступників, заступників;
  • старших прокурорів та прокурорів, старших помічників та помічників прокурорів прокуратур усіх рівнів;
  • старших слідчих в особливо важливих справах, слідчих в особливо важливих справах, старших слідчих та слідчих прокуратур усіх рівнів».  

Нагадаємо, «Судово-юридична газета» повідомляла  про результати атестації регіональних прокуратур.

Крім того, ми писали, що Денис Малюська вносить новий законопроект про третейські суди.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Дмитро Теслюк
    Дмитро Теслюк
    суддя Сихівського районного суду м. Львова