В Министерстве цифровых трансформаций сообщили о том, что завершено общественные обсуждения проекта Концепции развития искусственного интеллекта в Украине.
Напомним, в начале 2020 года Минцифры создало экспертный комитет по вопросам развития сферы искусственного интеллекта. В состав комитета входят представители бизнеса, украинских и зарубежных IТ-компаний, сферы здравоохранения и медицины.
В обсуждении приняли участие 27 представителей научных, общественных, деловых кругов Украины, а также 150 специалистов отраслевой бизнес-среды. Концепция станет отправной точкой для дальнейшего законодательного и технологического развития отрасли.
Отметим, что о внедрении ИИ в судебную систему в Концепции речь также идет (ранее министр юстиции Денис Малюська выступил с подобным предложением).
Так, этому вопросу посвящен целый раздел:
«Напрям 8: Правосуддя
Використання технологій ШІ у сфері юриспруденції та здійснення правосуддя з кожним роком стає все більш поширеним у світі, оскільки вони дозволяють ефективно вирішувати актуальні проблеми правозастосування, такі, як швидкий, дешевий та зручний доступ до правосуддя та його оперативність.
Розвиток та впровадження ШІ у судові системи провідних країн світу викликали необхідність виробити єдині принципи і правила його використання – Етичну хартію по використанню штучного інтелекту в судовій системі та її середовищі (European ethical Charter on the use of Artificial Intelligence in judicial systems and their environment, далі – Хартія).
Українська держава, яка сьогодні робить великі кроки на шляху до модернізації процесів державного управління та правосуддя, повинна активно залучати ШІ у сферу правозастосування із безумовним дотриманням принципів, встановлених Хартією:
Розвиваючи вже існуючі технології у сфері правосуддя (ЄСІТС, Електронний суд тощо), їх слід посилити впровадженням ШІ у таких напрямках:
Также в тексте предложений содержится упоминание о необходимости завершить процесс по созданию Высшего спецсуда по вопросам интеллектуальной собственности: «Надати правовласникам додаткові гарантії захисту прав на інтелектуальну власність від недобросовісного захоплення, в тому числі шляхом заборони реєстрації об’єктів інтелектуальної власності громадянами, завершення процесу створення спеціалізованого суду, який розглядає справи у спорах у сфері захисту інтелектуальної власності».
С проектом Концепции и отчетом о результатах публичного обсуждения можно ознакомиться по ссылке.
Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.