В Раду надійшов проект змін до КК та КПК, який забезпечить діяльність Бюро економічної безпеки

16:47, 27 августа 2020
Депутати планують посилити відповідальність за ухилення від оподаткування.
В Раду надійшов проект змін до КК та КПК, який забезпечить діяльність Бюро економічної безпеки
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

В Раду внесений законопроект 3959-1 від 25.08.2020 «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки України». 

Ініціатори законопроекту – депутати Верховної Ради від фракції «Слуга народу» Іонушас Сергій Костянтинович, Неклюдов Владлен Михайлович, Медяник В'ячеслав Анатолійович, Михайлюк Галина Олегівна.

Головним комітетом визначений Комітет з питань правоохоронної діяльності.

Законопроектом пропонуються такі зміни в законодавство:

1. У Кодексі України про адміністративні порушення:

а) визначається відповідальність працівників Бюро економічної безпеки України, які мають спеціальні звання, за адміністративні правопорушення за дисциплінарними статутами;

б) передбачається адміністративна відповідальність за незаконне використання найменування та ознак належності до Бюро економічної безпеки України.

2. У Кримінальному кодексі України:

а) додається такий вид злочину, як шахрайство з податком на додану вартість як окремий вид кримінального правопорушення, закріплений за підслідністю Бюро економічної безпеки України, в тому числі для уникнення суперечностей між правоохоронними органами щодо підслідності статті 191 Кримінального Кодексу України;

б) посилюється відповідальність за ухилення від оподаткування та розголошення комерційної таємниці;

в) уточнюється перелік посадових осіб;

г) запроваджується відповідальність за невиконання ухвали слідчого судді, а також остаточного рішення Європейського суду з прав людини.

3. У Кримінальному процесуальному кодексі України:

а) уточнюється підслідність Бюро економічної безпеки України;

б) закріплені особливості початку досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених статтями 212, 2121 Кримінального кодексу України, а саме – початок досудового розслідування лише у разі, коли податкове правопорушення визначено актом документальної перевірки відповідно до вимог статті 86 Податкового кодексу України та іншими додатковими фактичними даними;

в) закріплені повноваження для здійснення оперативно-розшукової діяльності, а також досудового розслідування кримінальних правопорушень, віднесених до підслідності Бюро економічної безпеки України;

г) органи, що здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, виключаються із переліку органів досудового розслідування. Натомість в цей перелік додаються підрозділи детективів органів Бюро економічної безпеки України.

Бюро економічної безпеки України буде здійснювати функції не тільки досудового розслідування, а й проводити дізнання. Бюро буде також мати оперативні підрозділи. До речі, заборонять доручати проведення слідчих (розшукових) дій оперативним підрозділам органів безпеки під час досудового розслідування кримінальних правопорушень, які віднесені законом до підслідності Національного антикорупційного бюро України або органів Бюро економічної безпеки України.

Слідчий та прокурор отримають право надавати доручення у кримінальних провадженнях лише оперативним підрозділам того органу, який здійснює у відповідних кримінальних провадженнях досудове розслідування (окрім оперативних підрозділів органів і установ виконання покарань та органів Державної прикордонної служби України).

Закон у разі його ухвалення набере чинності через три місяці з дня його опублікування, але не раніше дня прийняття рішення про початок діяльності Бюро економічної безпеки України.

Раніше Комітет вже рекомендував Раді прийняти за основу законопроект про Бюро економічної безпеки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Telegram канал Sud.ua
Ответственности за нарушение правил военного учета не избежать – эфир на Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Катерина Танцюра
  Катерина Танцюра
  суддя Одеського окружного адміністративного суду
 • Вікторія Джарти
  Вікторія Джарти
  суддя Господарського суду міста Києва
 • Віталій Батрак
  Віталій Батрак
  суддя Херсонського апеляційного суду
 • Кирило Гарник
  Кирило Гарник
  суддя Окружного адміністративного суду міста Києва