Мін’юст покращив процес нарахування винагород державним виконавцям

14:10, 16 сентября 2020
Державні виконавці отримали можливість формувати заяву про виплату винагороди у Автоматизованій системі виконавчого провадження.
Мін’юст покращив процес нарахування винагород державним виконавцям

Сьогодні, 16 вересня, набув чинності Наказ Міністра юстиції № 2969/5 «Про внесення змін до Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження». У змінах йдеться про те, що державні виконавці отримали можливість формувати проект заяви про виплату винагороди у Автоматизованій системі виконавчого провадження (АСВП). Про це на своїй сторінці у фейсбуці розповів заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Андрій Гайченко.

«Зафіксуємо цей важливий факт: відсьогодні державні виконавці мають значно більше часу на примусове виконання рішень! Ні, тривалість робочого дня у державних виконавців не змінилася. Просто ми завершили виконання проекту із запровадження автоматизованого процесу нарахування винагород державним виконавцям!», — переможно повідомляє він.

Дійсно, у розділі І Положення про автоматизовану систему виконавчого провадження з’явився новий пункт 10 такого змісту:

«Система забезпечує можливість формування державним виконавцем, на виконанні у якого перебував (перебуває) виконавчий документ, проекту заяви про виплату винагороди з використанням відомостей, наявних у Системі.

Після перевірки відомостей, що мають зазначатися у заяві, та їх редагування (за необхідності) проект заяви зберігається державним виконавцем та блокується програмними засобами Системи для можливості редагування.

У разі виявлення помилок у проекті заяви, що був збережений державним виконавцем, такий проект у Системі визнається державним виконавцем помилковим та формується новий проект заяви».

Винагорода державного виконавця, згідно з затвердженим Кабміном Порядком, складає 2% від стягнутої суми або вартості майна боржника, переданого стягувачу за виконавчим документом.

«Що змінилося із запровадженням Нового порядку? Замість багатогодинної рутинної роботи із заповнення бланків та обрахування сум коштів, які підлягали сплаті та були стягнуті, - заповнення одної короткої заяви в електронному вигляді. Усі необхідні дані підтягуються до заяви та обраховуються в автоматичному режимі», — коментує зміни заступник Міністра.

Він також переконаний, що дані зміни сприятимуть підвищенню результативності роботи органів ДВС Міністерства юстиції, і очікує в цьому переконатися вже у жовтні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Чи скасують соціальні гарантії та пільги: чому Слуги народу вирішили звернутися до КСУ
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Богдан Львов
  Богдан Львов
  заместитель Председателя Верховного Суда, председатель Кассационного хозяйственного суда
 • Татьяна Кудрявцева
  Татьяна Кудрявцева
  судья Бабушкинского районного суда Днепропетровска
 • Владимир Погребняк
  Владимир Погребняк
  судья Кассационного хозяйственного суда Верховного Суда
 • Наталия Богацкая
  Наталия Богацкая
  председатель Юго-западного апелляционного хозяйственного суда
загрузка...