КСУ вимагає від НАЗК спростування неправдивих даних

17:28, 24 сентября 2020
Конституційний Суд України виступив із заявою стосовно неправдивих відомостей, що поширює НАЗК.
КСУ вимагає від НАЗК спростування неправдивих даних

Конституційний Суд України заявив, що Національне агентство з питань запобігання корупції розповсюджує неправдиві відомості стосовно суддів КСУ.

Відповідну заяву КСУ оприлюднив на своєму сайті.

Так, на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції 23 вересня 2020 року було опубліковано інформаційне повідомлення під заголовком: „НАЗК виявило у посадовців незадекларованого майна на 358 млн грн. Серед топ-порушників – міністри, суддя Конституційного Суду, керівники ДП, місцеві депутати, прокурори“.

Проте у повідомленні немає інформації, кого саме із суддів Конституційного Суду України НАЗК звинувачує у вчиненні корупційного правопорушення та відносить до «топ-порушників». Більше того, у ньому взагалі не йдеться про суддів Конституційного Суду України.

«Також інформуємо, що Конституційний Суд України не отримував жодних повідомлень від НАЗК про вчинення суддями Конституційного Суду України адміністративних правопорушень. За наданою представниками НАЗК інформацією перевірка декларацій суддів Конституційного Суду України наразі триває.

Оприлюднена НАЗК недостовірна інформація була використана низкою засобів масової інформації, що призвело до поширення неправдивих повідомлень та формування у суспільстві хибного уявлення про вчинення суддями Конституційного Суду України корупційних правопорушень, і як результат – до спричинення підриву авторитету Конституційного Суду України як інституції, покликаної гарантувати верховенство Основного Закону України.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно дотримуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань покладає обов’язок не поширювати про особу недостовірної інформації та такої, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію.

З огляду на викладене, Голові НАЗК скеровано лист з вимогою спростувати опубліковану на офіційному вебсайті неправдиву інформацію, у такий же спосіб, у який її було поширено», - заявили у КСУ.

Нагадаємо, що раніше НАЗК внесло припис Голові КСУ. 

Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні клопотання про забезпечення адміністративного позову, поданого Головою Конституційного Суду України, ухвалив – частково його задовольнити, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Атестація прокурорів місцевих прокуратур: враження прокурорів від іспиту
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
 • Юрий Сорока
  Юрий Сорока
  судья Волынского окружного административного суда
 • Сергей Болотин
  Сергей Болотин
  судья Хмельницкого апелляционного суда
 • Олег Сушко
  Олег Сушко
  судья Седьмого апелляционного административного суда
 • Виктор Маслов
  Виктор Маслов
  судья Высшего антикоррупционного суда
 • Василий Сачук
  Василий Сачук
  судья Ровненского апелляционного суда
загрузка...