Запровадження локдауну: якої думки дотримуються депутати Верховної Ради

12:10, 5 января 2021
Напередодні запровадження локдауну депутати висловлювали різні думки в соцмережах: від «за» до повної критики.
Запровадження локдауну: якої думки  дотримуються депутати Верховної Ради
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

12 грудня набрала чинності Постанова Кабміну України № 1236 щодо продовження карантину до 28 лютого та запровадження локдауну з 8 до 24 січня включно.

Цією Постановою на всій території України:

  • продовжено карантин до 28 лютого 2021 року;
  • запроваджується локдаун з 00 годин 00 хв. 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хв. 25 січня 2021 р.

Фактично Уряд затвердив новий порядок карантинних обмежень, а очільник МОЗ Максим Степанов пообіцяв на засіданні уряду 5 січня уточнити перелік товарів, заборонених до продажу під час жорсткого карантину.

Напередодні запровадження карантину свою думку щодо локдауну висловлювали в соцмережах депутати Верховної Ради.

Раніше «Судово-юридична газета» розповідала, що відомий нардеп та голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев  виступає  за повний локдаун та будівництво доріг у коронакризу.

«Якби я особисто приймав рішення, скажу відверто, то ввів би повний локдаун вже сьогодні. Ми рахували, що дійсно є втрати для економіки та бюджету. Але якщо ми обираємо між життям і грішми, то повинні обирати життя. Це вибір, який повинна робити будь-яка здорова нація без жодних дискусій. А гроші – потім заробимо, бо мертвим вони не потрібні», – заявив Гетманцев.

Нардеп Віталій Безгін вважає, що без попередньої комунікації впровадження локдауна за поточних показників виглядає непослідовним і таким, що знову спричинить конфлікт з бізнесом та призведе до збитків платників податків.

Безгін виступає за відтермінування рішення про запровадження локдауну.

Віталій Грива натякає, що локдаун можуть перенести, посилаючись на джерела із Офісу Президента, оскільки очікується третя хвиля епідемії у лютому 2021 року. Тому його доцільно відтермінувати.

Депутат Олексій Леонов назвав «ідіотською» норму про тотальну заборону продажу деяких товарів. Народний обранець не розуміє, яким чином боротьбі з ковідом допоможе заборона продавати в магазині батарейки, лампочки, дитячі товари для навчання та побутову хімію.  Такі рішення він вважає неадекватними ситуації.

Позиція нардепа Сергія Штепи щодо локдауну з 8 січня: його потрібно перенести, скасувати або змінити форму.

Кіра Рудик вважає, що Уряд безглуздо обмежує   права споживачів і змушує громадян поспіхом бігти в магазини й закуповуватися пральними порошками, лампочками, батарейками, одягом, взуттям, дитячими товарами, а також створює штучні бар’єри для роботи бізнесу та додаткові корупційні ризики для органів, які займатимуться контролем за «незаконним» продажем побутової хімії, текстилю, посуду тощо на час карантину.  На її думку нічого, окрім зростання тіньової торгівлі та збитків для державного бюджету, ці заходи не принесуть.  І точно не подолають захворювання.

Раніше Рада ухвалила закон про штрафи за відсутність захисних масок, в якому раніше Комітет знаходив корупційні ризики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду