Представники професійної спільноти патентних повірених підготували та направили лист до Укрпатенту та Мінекономіки, в якому серед іншого було порушене питання щодо діяльності Апеляційної палати Національного органу інтелектуальної власності (НОІВ), котра на кінець 2020 року так і не була створена.
Зокрема, патентні повірені вказують, що у зв’язку з реформуванням сфери інтелектуальної власності та державних органів системи, Апеляційна палата НОІВ стає одним із найважливіших органів, який наділяється правом визнавати охоронні документи недійсними в адміністративному порядку. Проте, як буде формуватися і діяти нова Апеляційна палата – не зрозуміло, бо її Регламент ще знаходиться на стадії розроблення.
Найкращим, на думку авторів листа, було б те, якби у роботі над новим Регламентом Апеляційної палати був урахований досвід Європейського союзу. Там Апеляційні палати працюють як окремий підрозділ, а члени Апеляційних палат не займаються будь-якою іншою діяльністю, що забезпечує принцип незалежності діяльності такого органу.
Також важливим є те, що Президент та члени Апеляційної палати призначаються за результатами конкурсного відбору. Такий конкурс не передбачає виконання певних завдань, але встановлює такі критерії для членів Апеляційної палати: вища освіта, мінімум 15 років професійного досвіду після одержання освіти, з яких мінімум 10 років у сфері інтелектуальної власності, знання принаймні двох мов із мов, розповсюджених в ЄС. Крім того, Президент АП повинен мати досвід роботи протягом принаймні 5 років на керівних посадах.
Якщо ж Апеляційна палата НОІВ буде формуватися за «старими» правилами, то в такому концепті патентні повірені вбачають наступні основні недоліки:
У будь-якому разі, патентні повірені хочуть, щоб висловлені ними думки і пропозиції були враховані на стадії підготовки відповідного Регламенту, а також пропонують організувати робочу зустріч із розробниками нормативно-правових актів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.