Вице-спикер Верховной Рады опроверг слухи о внедрении «социального рейтинга» для украинцев

08:05, 13 января 2021
Руслан Стефанчук назвал «экспертами по родам у енотов-полоскунов» тех, кто рассказывает о внедрении в Украине «социального рейтинга» по примеру Китая.
Вице-спикер Верховной Рады опроверг слухи о внедрении «социального рейтинга» для украинцев
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Как ранее писала «Судебно-юридическая газета», вице-спикер Верховной Рады Руслан Стефанчук вместе с коллегами-учеными, среди которых Анатолий Довгерт и Наталья Кузнецова, написали Концепцию обновления Гражданского кодекса Украины.

Согласно проекту первым пунктом обновления Гражданского кодекса будет отмена Хозяйственного кодекса Украины.

Также мы писали о ряде новелл, предложенных к обсуждению, среди которых рассматривается и возможность легализации эвтаназии. 

Вместе с тем, комментируя оценку своей Концепции в СМИ, где упоминается и якобы о планах власти по внедрению «социального рейтинга» (как в Китае), Руслан Стефанчук назвал это «откровенными глупостями». Об этом он сообщил в фейсбуке.

«Дурниці, які кидають на «інформаційний вентилятор»!

Днями окремі ЗМІ опублікували «глибоке дослідження» проєкту Концепції оновлення цивільного законодавства, що була підготовлена провідними науковцями України, та яку ми ТІЛЬКИ ПЛАНУЄМО ОБГОВОРЮВАТИ в межах Робочої групи.

І на підставі невідомо якого аналізу і, звісно, без посилань на саму Концепцію із залученням «знаних експертів» (які повсюди коментують усе — від особливостей пологів єнотів-полоскунів до перспектив зміни валентності при розщепленні атомів фтору), дійшли до висновків про намагання запровадити якусь (відому тільки їм) систему рейтингування громадян України. Більшої дурниці вигадати було й годі. Цитуючи професора Преображенського із Булгаківського «Собачого серця», це висновки «космического масштаба и космической же глупости», що одразу ж щедро перекочували на анонімні телеграм-канали.

Тому дозволю собі, як людина, що займається цивільним правом понад 25 років та дещо розуміється на цьому питанні, зазначити таке:

Прийнятий ще в далекому 2003 році Цивільний кодекс України є одним із найбільш важливих актів, що регламентує приватноправову сферу. Але з того моменту життя не стоїть не місці. Змінюються суспільні відносини, віджили старі радянські підходи, з’являються нові правові механізми та договірні конструкції, у життя все більш відчутно входять цифрові технології, підвищується рівень біологічної небезпеки тощо.

Все це змушує весь світ модернізувати своє цивільне законодавство. Задля цього провідні науковці світу напрацьовують нові підходи, що віднаходять своє місце у PECL, DCFR, PETL, GDPR та низці інших фундаментальних варіантів оновлення цивільного законодавства. Суттєво на розвиток цивільного законодавства впливає і практика ЄСПЛ. А якщо до цього ще додати те, що в понад 150 змінах, внесених до Цивільного кодексу України, заховано грандіозну кількість лобістських норм, то тільки їх вичищення – це справа честі.

Тому оновлення цивільного законодавства – це не питання. Це вимога часу.

Про якесь рейтингування громадян та паралелі з законодавством Китаю я навіть не коментуватиму. В Україні всі громадяни рівні у своїх правах. Це пряма норма Конституції. Змінити свій правовий статус можливо лише за волі самої особи. Така особливість цивільного законодавства.

Ніяких інших підходів у проєкті Концепції НЕМАЄ! Це ПЛІД ХВОРОЇ ФАНТАЗІЇ або РЕЗУЛЬТАТ НЕУЦТВА тих, хто її дуже вільно інтерпретував. Це варіант: «Пастернака не читал, но осуждаю». Для підтвердження своїх слів ще раз запрошую всіх, хто хоче в цьому переконатись, ознайомитися із проєктом Концепції за посиланням.

Для тих, хто не осилить 127 сторінок тексту Концепції, але дуже хоче перевірити, чи правду говорять «знані експерти зі ЗМІ», пропоную скористатися функцією «Ctrl+F».

Висновок: підхід таких «ЗМІ» з їх псевдоекспертами – це класичний маніпуляційний фейк із розрахунку на те, що невибагливого читача не цікавить зміст, головне – гучний заголовок! А ти потім «розкажи їм, що в тебе син, а не донька».

Наша Робоча група зацікавлена, щоб усі фахівці з питань цивільно-правового законодавства долучалися до широкого обговорення проєкту Концепції. Адже це справа всіх і кожного. Тому ми будемо забезпечувати якнайширше обговорення цих питань. І кожна цінна думка не буде втрачена. Якщо у Вас є такі конкретні пропозиції, то прошу надсилати їх мені на електронну адресу: [email protected].

Я – за конструктив. Я – за якість законодавства. Я – за професійний підхід у будь-якій сфері.

А необґрунтований хейт, відверті маніпуляції чи просто «побазікати» залишимо на совісті тих, кому нічим більше в житті займатися», - написал Стефанчук.

 Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Інна Коваленко
    Інна Коваленко
    суддя Дніпровського районного суду міста Києва