Нардеп пропонує штрафувати місцеві ради за виконання гімну іншої держави

10:45, 1 февраля 2021
Свою пропозицію він називає реакцією на виконання гімну Угорщини депутатами однієї з місцевих рад Закарпаття.
Нардеп пропонує штрафувати місцеві ради за виконання гімну іншої держави
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

У листопаді 2020 року Україну сколихнуло відео, на якому новообрані депутати місцевої ради однієї з ОТГ на Закарпатті під час складання присяги співали гімн Угорщини. У підсумку, унаслідок цього інциденту СБУ почала проводити перевірку, а посадовці вкотре постали перед питанням, що робити із сильним впливом Угорщини в регіоні. Однією із реакцій на цей інцидент стали законопроекти народного депутата Анатолія Костюха, який сам родом із Закарпатської області.

У пояснювальній записці автор пише: «За своїм змістом державний гімн України нерозривно пов’язаний із державним суверенітетом та є підтвердженням факту існування України, як окремої незалежної держави… У зв’язку з суспільним резонансом, викликаним виконанням іноземного гімну новообраними депутатами Сюртівської об’єднаної територіальної громади Закарпатської області під час складання ними присяги, на законодавчому рівні необхідно закріпити регулювання правил використання державного гімну України та гімнів іноземних держав під час проведення офіційних заходів органів місцевого самоврядування».

Отже, законопроект №4659 передбачає внесення змін до закону «Про місцеве самоврядування в Україні». Безпосередньо депутат пропонує доповнити статтю 46 закону новими 13-ю та 14-ю частинами, в яких передбачити наступне:

13. Кожне пленарне засідання сесії сільської, селищної, міської, районної у місті, районної та обласної ради починається та завершується виконанням державного гімну України.

14. Виконання іноземних державних гімнів під час проведення засідань сільської, селищної, міської, районної у місті, районної та обласної ради забороняється, окрім випадків, коли у таких засіданнях беруть участь офіційні делегації, групи чи посадові особи іноземних держав.

Разом з тим, у законопроекті №4660 депутат пропонує передбачити відповідальність за недотримання описаних вище вимог. Так, у КУпАП має з’явитися стаття 184-4 «Порушення порядку використання державного гімну України та гімнів іноземних держав органами місцевого самоврядування»:

Порушення членами представницьких органів місцевого самоврядування, виконавчих органів рад, а також посадовими особами місцевого самоврядування порядку використання державного гімну України та гімнів іноземних держав тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме правопорушення, тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, що Рада прийняла за основу законопроект про криміналізацію пошкодження та знищення дерев.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы быть в курсе самых важных событий.

Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Telegram канал Sud.ua
Закон об усилении мобилизации: военный учет и другие изменения для украинцев за границей
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
 • Наталія Половінкіна
  Наталія Половінкіна
  суддя Чернівецького апеляційного суду
 • Анатолій Ясельський
  Анатолій Ясельський
  суддя Святошинського районного суду міста Києва
 • Наталія Новікова
  Наталія Новікова
  голова Господарського суду Харківської області