Два тижні вакцинації: наскільки успішно вони пройшли

13:24, 10 марта 2021
МОЗ планував проводити вакцинацію утричі швидше, але чи достатньо було б утричі більше щеплень, щоб говорити про успішну вакцинацію?
Два тижні вакцинації: наскільки успішно вони пройшли
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

10 березня виповнюється два тижні від фактичного початку в Україні кампанії вакцинації проти коронавірусу. За цей час встигли прищепитися 23,5 тисячі українців. Отримати щеплення з часом поступово зголошується більше людей. Так, за останню добу прищепилися майже 4,5 тис. людей – майже 20% від загальної кількості. Головне питання, яке залишається – наскільки це успішні чи провальні показники?

Про те, що показники України у поступі вакцинації щонайменше не успішні свідчить той факт, що про це говорять самі українські посадовці. Так, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Михайло Радуцький зазначив, що «процес [вакцинації] відбувається втричі повільніше, ніж планувало МОЗ». Погляньмо також на те, як проходить вакцинація в інших країнах світу.

Досвід Ізраїлю

Лідером за кількістю щеплень у світі є Ізраїль – громадяни цієї країни отримали вже майже 9 мільйонів доз вакцини. Таким чином, в Ізраїлі на 100 людей зробили 99,7 щеплень. Втім, не варто забувати, що ізраїльтяни щепляться вакциною Pfizer/BioNTech, яка потребує введення двох доз. Тож на сьогодні майже 43,4% населення Ізраїлю вже отримало 2 дози вакцини, а ще 13% відсотків очікують на друге щеплення. Загалом же Ізраїль планує повністю вакцинувати 80% населення до травня 2021 року.

Проте, така історія успіху може бути лише верхівкою айсберга. Так, за інформацією ізраїльського видання Haaretz Ізраїль зміг оперативно отримати великі партії вакцини завдяки домовленостям із Pfizer. Уряд пообіцяв надати компанії детальну медичну інформацію щодо захворюваності і вакцинації. Зокрема, Pfizer має доступ до щотижневого зведення щодо кількості вакцинованих загалом, а також із розподілом за віком, гендером, та іншими демографічними і медичними даними. Хоча уряд наполягає, що персональних даних вони не розголошують. Також компанії надають детальну інформацію щодо кількості нових захворювань, серйозних випадків госпіталізацій, смертей і т.і.

В Ізраїлі значно розвиненіша система охорони здоров’я, яка дозволяє оперативно збирати й опрацьовувати всю необхідну інформацію, отже для України із зародками диджиталізації такий сценарії навряд був доступний. Так само недоречно було б порівнювати Україні зі Сполученими Штатами, де вакцину виробляють. Отже, візьмемо когось поближче і подібніше.

Як все проходить у Польщі?

У західних сусідів поступ вакцинації також є більш відчутним. Medonet зазначає, що за два з половиною місяці з початку всеосяжної вакцинації було зроблено понад 4 мільйони щеплень. З них майже 1,5 мільйони людей (майже 5% населення) вже отримали дві дози вакцини. При цьому лише за один день 8 березня щеплення у Польщі отримали більше людей, ніж за 2 тижні вакцинації в Україні – понад 33 тисячі. Тобто, досягнути польських добових показників вакцинації нам би не вдалося навіть з умови, що в Україні вакцинувалося б утричі більше людей.

Окремо варто відзначити, що на сьогодні у Польщі вакциновано понад 90% учителів. Отже, можна очікувати, що найближчим часом навчальний процес буде значним чином захищений від впливів пандемії. Тобто, із дистанційним навчанням можна буде попрощатися.

Статистика по регіону

Відповідно до даних Our World in Data, Україна має найгірший показник вакцинації з усіх сусідніх країн та країн Чорноморського регіону.

Хоча варто відзначити, що інформація з Молдови та Білорусі доступна лише за 18 лютого та 5 березня відповідно. Винятком є лише Грузія, в якій щепити населення мали почати у кінці лютого. Втім, інформації про початок вакцинації там поки що немає.

Таким чином, Україна пасе задніх у темпах вакцинації не лише порівняно зі світовими лідерами, але й порівняно із більшістю своїх сусідів – у тому числі тих, які не є членами Європейського Союзу. Станом на зараз кількість щеплень в Україні на 100 осіб становить менше 0,01. Тож, навіть при втричі швидшій/масовішій вакцинації нам би не вдалося досягнути рівня вакцинації Болгарії за перші два тижні. При тому, що Болгарія мала найнижчі показники вакцинації за перші два тижні серед країн регіону, які є в ЄС – 0,23.

Раніше «Судово-юридична газета» повідомляла, Кабмін пропонує зобов’язати ЗМІ безкоштовно публікувати соціальну рекламу про коронавірус.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Twitter, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Наталія Сидор
    Наталія Сидор
    суддя Львівського окружного адміністративного суду