Федір Веніславський вимагає позбавляти права керування авто за перевищення швидкості руху

15:30, 23 октября 2021
Законопроект про посилення відповідальності за перевищення швидкості руху зареєстрований в парламенті.
Федір Веніславський вимагає позбавляти права керування авто за перевищення швидкості руху

Народний депутат України Федір Веніславський зареєстрував в парламенті законопроект № 6214 від 22.10.2021, яким посилюється відповідальність водіїв за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах.

Законопроектом передбачається внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими:

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на п’ятдесят кілометрів на годину, а у населених пунктах більш як на тридцять кілометрів на годину

– тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на п’ятдесят кілометрів на годину

– тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.

Перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах більш як на сімдесят кілометрів на годину

– тягнуть за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Федір Веніславський називає свою законодавчою ініціативу актом вимушеного реагування на стан смертності та травматизму в Україні внаслідок дорожньо-транспортних пригод і перш за все через недотримання встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах. 

Посилення урядом контролю за порушниками на дорогах та інші заходи поки що не дають бажаних результатів, тому нардеп вимагає більш радикальних заходів відносно таких «шумахерів», і перш за все запровадження ще жорсткішої системи монетарних і немонетарних покарань, зокрема, збільшення штрафів та позбавлення права керування автомобілем на певний час за перевищення швидкості. На фоні міжнародної практики штрафи, що діють сьогодні, є мізерними та малоефективними.

На думку Веніславського, тільки радикальні кроки та високі штрафи можуть стати найдієвішим стимулом для водіїв їздити суворо за правилами.

Крім того, у  Раді пропонують врегулювати працю домашніх працівників та звільнити їх роботодавців від обов’язкової сплати ЄСВ.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

 

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...