Чи потрібно складати іспит з державної мови, якщо державний службовець переводиться на рівнозначну посаду в інший орган

13:12, 27 октября 2021
«Судово-юридична газета» проаналізувала діюче законодавство у питанні необхідності складання іспиту на знання державної мови для чиновників.
Чи потрібно складати іспит з державної мови, якщо державний службовець переводиться на рівнозначну посаду в інший орган
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

До «Судово-юридичної газети» звернулася читачка із запитом, чи потрібно складати іспит на знання державної мови, якщо державний службовець переводиться на рівнозначну посаду в інший державний орган.

З 16 липня 2021 року набули чинності зміни до статті 25 Закону України «Про державну службу». Ці зміни передбачають доповнення переліку інформації, що подається особою для участі у конкурсі на зайняття посад державної служби, копією Державного сертифіката про рівень володіння державною мовою aбo витягу з реєстру Державних сертифікатів про рівень володіння державною мовою, що підтверджує рівень володіння державною мовою, визначений Національною комісією зі стандартів державної мови.

При цьому, згідно з Законом «Про державну службу», при переведенні на рівнозначну посаду декларація не подається, а конкурс не проводиться. Відтак, подавати сертифікат, як і складати іспит на знання української мови, не треба.

Нагадаємо, зареєструватися на іспит для визначення рівня володіння державною мовою можна за посиланнямнатиснувши активну кнопку «АВТОРИЗУВАТИСЯ ЧЕРЕЗ ID.GOV.UA». Щоб здійснити електронну ідентифікацію особи, необхідно використовувати електронний підпис, BankID або застосунок Дія ID.

У регіонах іспитові майданчики працюватимуть за окремим графіком, залежно від кількості охочих.

У день іспиту

Претендент, який зареєструвався, але не з’явився на іспит, буде вважатися таким, який використав свою спробу скласти іспит. Повторно він зможе зареєструватися на іспит лише через 4 місяці.

Для участі в іспиті потрібно мати з собою документ, який посвідчує особу (паспорт, водійські права, електронний паспорт у застосунку «Дія») та УЕП на флешці, якщо ви обрали такий спосіб авторизації. Без посвідчення особи не можна потрапити на іспитовий майданчик і скласти іспит.

На іспитовому майданчику особи зобов’язані постійно перебувати в масці. Особи без маски не будуть допущені до складання іспиту.

Відповідно до Порядку проведення іспитів на рівень володіння державною мовою претендентам заборонено: спілкуватися в будь-якій формі під час виконання завдань з іншими претендентами або третіми особами; списувати відповіді; використовувати засоби зв’язку, пристрої для зчитування, оброблення, збереження та відтворення інформації, що не передбачені процедурою проведення іспиту; робити помітки, що можуть ідентифікувати особу. Усе перераховане є підставою для припинення іспиту для претендента.

Державний сертифікат діє безстроково.

Орієнтовно іспит триває 30 хвилин.

Іспит охоплює письмову частину (29 тестових завдань) та усну (монолог).

Максимальна кількість балів за іспит для виконання службових обов’язків - 63.

На підставі підсумкового електронного протоколу перевірки Комісія ухвалює рішення про надання або ненадання претендентові державного сертифіката. Якщо особа не складе іспит, вона може повторно його скласти через 4 місяці.

Раніше «Судово-юридична газета» аналізувала, чи потрібно представникам патронатної служби посвідчувати сертифікатом свій рівень володіння мовою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВщоб бути в курсі найважливіших подій.

Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Обыски и незаконное изъятие имущества: как остановить давление на бизнес, прямой эфир Право ТВ
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Олександр Тітов
    Олександр Тітов
    суддя Харківського окружного адміністративного суду