Членкиня ВРП Лариса Швецова нагадала адвокатам, як працює Електронний суд для кримінальних справ

14:38, 27 октября 2021
Лариса Швецова: «На сьогоднішній день Електронний суд не працює для адвокатів у кримінальних справах у тому режимі, як при розгляді цивільних, господарських і адміністративних справ».
Членкиня ВРП Лариса Швецова нагадала адвокатам, як працює Електронний суд для кримінальних справ

Для того, щоб зберегти державні кошти і розвантажити суд - адвокат повинен зареєструватися в Електронному кабінеті. На цьому наголосила членкиня Вищої ради правосуддя Лариса Швецова під час виступу на заході «Проблемні питання допустимості електронних доказів на досудовому слідстві та судовому розгляді».

«На сьогоднішній день Електронний суд не працює для кримінального судочинства в тому режимі, як при розгляді цивільних, господарських і адміністративних справ», - підкреслила Лариса Швецова.

Лариса Швецова зазначила, що більшість адвокатів вважають – якщо у нас працює Електронний суд, то вони мають можливість заявляти клопотання і вимагати від суду, щоб їм на електронну адресу надавали всі копії матеріалів кримінального провадження, наприклад 30 томів, але законодавством, за її словами, цього не передбачено.

«При цьому, коли ми затверджували положення про ЄСІТС, зазначали про те, що для того, щоб можливо було розглядати в електронному вигляді кримінальні справи, повинен бути отриманий експертний висновок стосовно захищеності цієї інформації в мережі інтернет», - наголосила Лариса Швецова.  За її словами, такого експертного висновку наразі у нас немає.

«Тобто, стосовно кримінальних справ ми зазначали, що адвокат повинен зареєструватися в Електронному кабінеті і отримувати відповідні судові повідомлення і повістки, для того щоб розвантажити суд і зберегти державні кошти. Але стосовно розгляду кримінальних справ адвокатами використовується модуль «Відеоконференція», - зауважила членкиня ВРП.

Вона наголосила, що адвокати часто просять провести засідання в режимі відеоконференції, та дуже цікава ситуація складається, коли адвокати заявляють клопотання про допит в режимі відеоконференції свідків.

«Як ви вважаєте, чи можливо це взагалі зробити? Тобто, свідок буде сидіти у себе вдома і брати участь при розгляді кримінального провадження. А ми знаємо, хто біля цього свідка сидить?

Ми в Положенні також намагались зазначити про те, що адвокат має право брати участь у режимі відеоконференції при розгляді кримінального провадження, але лише у тому випадку, коли особа, щодо якої здійснює захист вказаний адвокат, погоджується на те, що вона буде брати участь у судовому засіданні, а адвокат братиме участь у режимі «відеоконференції» у себе в кабінеті або вдома. Будь-які інші особи повинні з’явитись в суд, свідки повинні надавати пояснення лише в судовому засіданні, - зазначила членкиня ВРП.

Також вона додала, що наразі у Державній судовій адміністрації у розробці знаходиться новий модуль «Єдиний державний реєстр судових рішень».

За її словами, «аналогічного реєстру немає в жодній країні, як і такої відкритості судового процесу».

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на Youtube Право ТВщоб бути в курсі найважливіших подій.

Следите за самыми актуальными новостями в наших группах в Viber и Telegram.
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Что важнее: регламент или программа «Слуг народа» – комментируют депутаты
Loading...
Сегодня день рождения празднуют
  • Світлана Харченко
    Світлана Харченко
    суддя Київського окружного адміністративного суду
загрузка...