Відповіді кандидатів на посаду прокурора САП відправили на перевірку

08:03, 5 ноября 2021
Після того, як відповіді переклали IDLO, члени конкурсної комісії-іноземці матимуть змогу оцінити здібності двох фіналістів на прокурора САП.
Відповіді кандидатів на посаду прокурора САП відправили на перевірку
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Минув тиждень, як фіналісти на посаду прокурора САП склали практичне завдання. «Судово-юридична газета» з’ясувала, що наразі відбувається з їх результатами.

Так, 4 листопада членам конкурсної комісії з відбору прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури було направлено текст і переклад англійською мовою практичних завдань і відповідей кандидатів на посаду прокурора САП.

Переклад практичних завдань здійснювався перекладачами IDLO (ця організація супроводжувала у свій час і конкурс до Вищого антикорупційного суду).

Отже, тепер всі члени Комісії, включно з іноземними експертами (до комісії входять Нона Цоцоріа, Драго Кос, Томас А. Фаєрстон), зможуть вивчити, перевірити та оцінити здібності кандидатів.

Нагадаємо, 28 жовтня два кандидати на прокурора САП склали фінальний етап – практичне завдання. У конкурсі залишилося двоє людей: прокурор Офісу Генерального прокурора Андрій Синюк і детектив НАБУ Олександр Клименко.

Тоді, за інформацією нашого видання, попередні підрахунки результатів першого блоку практичного завдання свідчили про те, що детектив НАБУ О. Клименко набирав більше балів, ніж прокурор Офісу Генерального прокурора А. Синюк.

Раніше ми публікували тексти відповідей кандидатів і деякі запитання, які до них прозвучали.

Слід зазначити, що за даними «Судово-юридичної газети», член Комісії Томас А. Фаєрстон не брав участі в засіданні комісії під час виконання кандидатами практичного завдання.

Разом із тим, відповідно до оновленого пункту 4.1.1 Методології та критеріїв оцінювання практичних завдань і результатів співбесіди під час проведення відкритого конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі  (додаток 10 до Порядку роботи конкурсної комісії та проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі), затвердженої рішенням конкурсної комісії від 20.01.2021 № 4 (з наступними змінами):

«4.1.1. Оцінювання блоку практичного завдання для перевірки володіння кандидатами професійними практичними уміннями та навичками здійснюється членами конкурсної комісії, які беруть участь у засіданні комісії».

Отже, виникає питання, чи зможе він взяти участь у перевірці.

Зауважимо, що Комісія складається з 11 членів, до її складу входять чотири особи, визначені Радою прокурорів України: Роман Куйбіда, Нона Цоцоріа, Драго Кос, Томас А. Фаєрстон, а також сім осіб, визначених Верховною Радою України: Олена Бусол, Андрій Гуджал, Катерина Коваль, В’ячеслав Навроцький, Богдан Романюк, Євген Соболь, Олексій Дрозд.

Члени Комісії, які не є громадянами України (Нона Цоцоріа, Драго Кос, Томас А. Фаєрстон), беруть участь у засіданнях дистанційно, інші члени – як дистанційно, так і безпосередньо.

Нагадаємо, що 20 жовтня Голова Комісії Катерина Коваль оприлюднила графік відвідувань засідань Комісії.

Судячи з нього, за кількістю неявок лідером є Нона Цоцоріа. Вона не з’явилася на 22 з 39 засідань Комісії, які відбулися у період з жовтня 2020 року по вересень 2021 року.

Томас А. Фаєрстон не з’явився на 12 засідань з 39, які відбулися за вказаний вище період.

Драго Кос – на 6 засідань.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду