НАЗК у 2021 році перевірило цілих 806 декларацій

08:35, 30 ноября 2021
У 2021 році було подано 500 тисяч щорічних декларацій, але у НАЗК встигли перевірити тільки 806.
НАЗК у 2021 році перевірило цілих 806 декларацій
Следите за актуальными новостями в соцсетях SUD.UA

Керівник Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков в інтерв’ю «Фактам» заявив, що НАЗК з початку року виявило у деклараціях порушень на 800 млн грн станом на 17 листопада 2021 року.  

«Цьогоріч вже перевірили 806 декларацій. Загалом взяли в роботу понад 1200. Встановили порушень на 819 млн грн. Як не дивно, але найбільше прихованого майна виявили в деклараціях депутатів місцевих рад.

До слова, найбільші незадекларовані суми в ході перевірок виявляли у депутатів місцевих рад», - розповів Новіков.

«Судово-юридична газета» вирішила з’ясувати, скільки загалом було подано декларацій за 2020 рік особами, які обіймають посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування та у юридичних особах публічного права.

Як виявилося, за минулий рік було подано понад 502 тис. щорічних декларацій. Водночас НАЗК заявили, що перевірили лише 806 декларацій. Це становить майже 0,16% від кількості поданих декларацій.

Якщо брати до уваги осіб, які займають відповідальне становище (Президент України, Прем’єр-міністр України, член Кабінету Міністрів України, перший заступник або заступник міністра, народний депутат, суддя, прокурор, вищий офіцерський склад тощо), то декларацій таких осіб (щорічних, поданих за 2020 рік) нараховується у Реєстрі 27555.

Таким чином, навіть такі декларації перевірені НАЗК лише на 2,9%.

Окрім того, раніше НАЗК запрошувало 22 особи для надання пояснень про можливі порушення вимог законів України «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні». Вони мають з’явитися з 29-го листопада по 3-тє грудня. Та переглянути повний перелік перевірених осіб громадяни не можуть.

А все через те, що на сайті результати повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, востаннє публікувалися у серпні 2021 року.

До слова, за 2021 рік результати публікувалися ще у квітні та травні. Якась періодичність не спостерігається.

Варто зазначити, що стаття 15 Положення Кабміну «Про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» зазначає таке:

«Розпорядник інформації самостійно обирає періодичність оновлення наборів даних, які перебувають в його володінні та оприлюднюються, якщо інше не передбачено законодавством».

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що українці зможуть виявляти приховані інтереси у суддів та публічних службовців.

А також читайте про те, як активісти розкритикували новий наказ НАЗК, який змінює весь підхід до перевірки декларацій.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/suduaна Youtube Право ТВа також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.

XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Telegram канал Sud.ua
XX съезд судей Украины – онлайн-трансляция – день первый
Главное о суде
Сегодня день рождения празднуют
  • Марина Гниличенко
    Марина Гниличенко
    суддя Київського районного суду м. Одеси
  • Віктор Панкулич
    Віктор Панкулич
    суддя Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду